Michał miał wypadek na motocyklu. Potrzebuje pieniędzy na...

  Michał miał wypadek na motocyklu. Potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację

  Agata Flak

  Nowiny

  Nowiny

  Michał miał wypadek na motocyklu. Potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację

  ©Michał Kula

  Michał Bazan z Woli Dalszej (pow. łańcucki) w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu, przez co jest sparaliżowany od pasa w dół. Potrzeba sporo pieniędzy na kosztowną rehabilitację.
  Michał miał wypadek na motocyklu. Potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację

  ©Michał Kula

  Michał wypadek miał 2 listopada 2018 roku. Pojechał na przejażdżkę. Na zakręcie drogi był rozsypany żwir. Motor wpadł w poślizg i uderzył w pobliski płot.

  Michał został wyrzucony w powietrze, upadając uderzył plecami w słupek łączący siatkę w płocie, miażdżąc w ten sposób kręgosłup w odcinku piersiowym, łamiąc żebra i obijając płuca.

  „W sierpniu mamy ślub i naszym celem jest maksymalne usprawnienie Michała. Potrzebna będzie do tego bardzo kosztowna rehabilitacja z użyciem egzoszkieletu, która przynosi świetne efekty. Życie osoby niepełnosprawnej nie jest proste. Potrzebne są też środki do zakupu wózka inwalidzkiego, dostosowania domu do nowej rzeczywistości i przerobienia samochodu tak, żeby można się nim było poruszać bez używania nóg, żeby Michał mógł wrócić do swojego zawodu farmaceuty i mógł sam po tym wszystkim pomagać innym chorym. Wierzymy, że przy wsparciu bliskich i odpowiedniej motywacji będzie to możliwe" - Joanna, narzeczona Michała napisała na portalu zbiórek charytatywnych.

  Na roczną rehabilitację w ośrodku w Tajęcinie potrzeba ponad 220 tysięcy złotych. Ze względu na przerwany rdzeń, Michał prawdopodobnie już nigdy nie będzie chodził. Rehabilitacja pomóc ma mężczyźnie przywrócić maksymalną sprawność i samodzielność.

  Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu www.siepomaga.pl/michal-bazan. Pieniądze wpłacać można również na konto fundacji Votum: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 z dopiskiem: Michał Bazan. Oprócz tego każdy może przekazać 1 procent podatku Fundacji VOTUM, KRS: 0000272272, cel szczegółowy: Michał Bazan.

  Zagrają dla Michała


  W niedzielę, 10 lutego o godz. 16, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się koncert charytatywny „Dla Michała“.

  Na scenie wystąpią soliści i i zespół „Turbo Matura“ z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, szkolny kabaret, zespoły taneczne „Gracja“ i „Rytm“, akrobaci z klubu UKS Łańcut, II v-ce mistrz Polski w cyklotrialu - Łukasz Kowal oraz zespół ERROR 404.

  Gwiazdą wieczoru będzie zdobywca Werbla 2017 - Nagrody Publiczności Radia Rzeszów - zespół DOC.

  - Podczas koncertu zorganizowana będzie wyjątkowa licytacja unikatowych przedmiotów oraz atrakcji zapewnionych przez sponsorów, m.in. przejazd w rajdzie samochodowym w charakterze pilota, profesjonalna sesja zdjęciowa, trening z drużyną koszykówki „Sokół Łańcut”, unikatowe dzieła sztuki i wiele innych - wymienia Ewelina Klimza, nauczycielka w I LO w Łańcucie, które jest organizatorem koncertu.

  Zaplanowano również wiele innych atrakcji, między innymi kawiarenkę ze słodkościami i kiermasz odzieży. Najmłodszym fryzjer zaplecie fantazyjne warkoczyki, a artysta pomaluje twarze.

  - Liczna obecność zgromadzonych i ich otwarte serca dają nadzieję na realizację szczytnego celu i sfinansowanie bardzo drogiej rehabilitacji, która umożliwi Michałowi chociaż częściowy powrót do sprawności - przekonuje Krystian Antosz, przyjaciel Michała.

  Cały dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na pomoc Michałowi.

  ZOBACZ TEŻ: Niepełnosprawny Marcin Góral rozkręcił akcję pomocy niepełnosprawnemu Kamilowi


  POPULARNE NA NOWINY24:


  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »