Michała Tabisza, prezesa portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, zapytaliśmy czy z lotniska polecimy do Paryża, Rzymu, Skandynawii.

Zapytaliśmy Michała Tabisza, prezesa portu lotniczego Rzeszów Jasionka, który był gościem naszego studia nowiny24, o jakie nowe kierunki zabiega i jakie marzą się mieszkańcom Podkarpacia.

- Nie jest tajemnicą, że jeszcze do niedawna mieliśmy połączenie z Oslo, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - mówi prezes Michał Tabisz. - I to jest numer jeden na liście naszych oczekiwań, na liście życzeń.

Tłumaczy, że nie jest w tej chwili łatwo o nowych przewoźników z racji tego, że pogłębia się różnica między ilością lotnisk zainteresowanych nowymi trasami i nowymi przewoźnikami a ilością dostępnych samolotów.

O lotach do Nowego Jorku, wakacyjnej ofercie lotniska i innych nowościach na Jasionce. Posłuchaj całej rozmowy z prezesem portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

- Coraz dłuższa jest kolejka do tych samolotów. Przewoźnicy stawiają coraz wyższe wymagania, również finansowe, ale nie przestajemy zabiegać o to, żeby przywrócić połączenie ze Skandynawią.

Jakie jeszcze kierunki są brane pod uwagę?

- Myślę także o Paryżu jako o takim bardzo pewnym kierunku, jeśli chodzi o Podkarpacie - mówi prezes portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. - Ale też dziś są inne możliwości wykorzystania choćby tej floty, która już do nas przylatuje i np. „nocuje” na lotnisku a mogłaby w tym czasie wykonać jakiś rejs po Europie.

A Rzym albo Wenecja?

- Północne Włochy to również ten kierunek, o którym wiemy, że cieszyłby się dużym wzięciem - przyznaje. - Ta część Europy też są wysoko na naszej liście.

POPULARNE NA NOWINY24: