3 1 połowa

GKS Bełchatów

0

0 1 połowa

• Koniec meczu. Zryw w pierwszej połowie pozwolił Miedzi na efektowne zwycięstwo. W Legnicy powoli mogą przygotowywać się do baraży o ekstraklasę. A w Bełchatowie pozostaje walka o utrzymanie w dwóch ostatnich kolejkach.

• Trwa doliczony czas. Arbiter doliczył tylko dwie minuty.

• Zbliżamy się do końca meczu. Gospodarze pewni zwycięstwa, goście pogodzeni z utratą punktów.

• W odpowiedzi Magiera z wolnego. Znaczna odległość, a Załuska czujny. Pewna interwencja przy lewym słupku.

• Niźnik odbija do boku. Z dystansu bombę posłał Santana. Niewiele zabrakło do czwartego gola!

• Śliwa w miejsce Kostorza. To ostatnia roszada po stronie Miedzi.

• Heredia z wolnego prosto w mur.

• Michalak otrzymał kartkę za przerwanie dobrej akcji Miedzi.

• Garuch uderzył ze sporej odległości. Celnie, ale do rąk Niźnika. Za słaba to byla próba.

• I kolejna interwencja Załuski. Dobry mecz tego bramkarza.

• Załuska ubiega Flaszkę na szesnastym metrze. Zasłużone brawa od fanów.

• W drugiej połowie mecz się wyrównał. GKS ambitnie walczy o honorową bramkę.

• Ważna interwencja Załuski. Piłkę przeniósł nad poprzeczką po dośrodkowaniu z prawej flanki.

• Heredia w miejsce Łukowskiego.

• Zdybowicz w miejsce Biela. GKS więcej zmian nie przeprowadzi.

• Boisko opuścił Marquitos. Za niego Garuch.

• Purzycki dostał kartkę. W następnym meczu nie wystąpi.

• SŁUPEK! Ależ bliski szczęścia Kostorz. To on oddał strzał głową po wrzutce Pikka.

• Wjeżdża jak w masło! Roman po kolejnym dryblingu oddaje strzał - jest rzut rożny dla Miedzi.

• Roman wykazuje największą ochotę do gry. Tym razem odegrał do Kostorza. Strzał został zblokowany.

• Łukowski wbiega w pole karne, odgrywa do kolegi, ale obrońca GKS wybija za linię końcową. Jest korner dla Miedzi.

• Przypomnijmy, ten wynik praktycznie przesądza o tym, że Miedź zagra w barażach o ekstraklasę.

• Winsztal dostał kartkę. To pierwsza kara w meczu.

• Druga odsłona właśnie się rozpoczęła.

• I jeszcze Kondracki za Golańskiego.

• Za Lisowskiego wchodzi Michalak.

• Koniec pierwszej połowy. Różnica klas jest zauważalna. Miedź prowadzi wysoko, ale w pełni zasłużenie.

• Strzał Łukowskiego, ale w trybuny. Na zachętę oklaski od kibiców.

• Miedź w dalszym ciągu walczy o gole. Znów atakował Roman.

• Ależ blisko czwartego gola! Marquitos albo strzelał, albo dogrywał do Kostorza - tego w sumie nie wiemy. Wiemy, że piłka przeszła tuż obok długiego słupka.

• Było groźnie. Po strzale Kołodziejskiego piłka spada na siatkę za poprzeczką.

• Pikk uprzedza nabiegającego rywala. To Sierczyński czaił się za jego plecami w polu bramkowym. Róg dla GKS-u.

• Musa ucierpiał pod własną bramką. Zderzył się z Załuską.

• Lisowski wrzucił tak, że piłka opuściła linię końcową.

• Chyba nikt się nie spodziewał takiego wyniku po ledwie 25 minutach gry. GKS na deskach. A na trybunach wzmaga się doping.

• Niesamowite tempo narzuciła sobie Miedź. Tym razem do siatki trafia Pikk. Idealnie zamknął akcję w polu karnym. Jest po meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ lanie. Jest 3:0!

• Ależ szybko poszło. Teraz to Roman wpisuje się na listę strzelców. Pięknie poszedł za akcją, za podaniem Santany.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!

• Marquitos zdobył dziesiątą bramkę w sezonie. To najlepszy dorobek w drużynie.

• Akcja Hiszpanów. Roman otwiera drogę do bramki Marquitosowi, który uderza z lewej nogi obok Niźnika. Bardzo ładna akcja!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Miedź na 1:0. Marquitos!

• Golański zdecydował się na strzał. Trafna decyzja, ale sama próba nieudana. Po rykoszecie Załuska dopada do piłki i ją przejmuje.

• Niżnik uprzedza Marquitoa. Dobra interwencja na przedpolu.

• Roman! Tym razem kopnął z okolicy szesnastego metra. Strzał znów niecelny. Piłka o parę metrów minęła prawy słupek.

• Miedź wymienia dużo podań, ale gubi się pod szesnastką GKS.

• Na ogrodzeniu wisi transparent w barwach Miedzi: "Walka, walka, walka!".

• Tempo na razie dość senne. Na trybunach sporo miejsc zajętych.

• Od początku to Miedź w natarciu. Na trybunach m.in. dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Artur Płatek.

• To w ogóle była sytuacja wymarzona na gola. Dziwne, że Roman tak źle kopnął. Zdecydowanie za mocno.

• Pierwsza groźna akcja Miedzi. Po wrzutce z prawej strony uderza Roman - nad popreczką.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Zaczęli goście.

• Miedź na niebiesko, GKS na biało.

• W Legnicy dość ciepło, słonecznie. Zagwiżdże sędzia Artur Aluszyk (Szczecin).

• Ławka GKS: Kondracki, Komar, Lenarcik, Michalak, Warnecki, Zdybowicz.

• Ławka Miedzi: Hewelt, Byrtek, Pietrowski, Heredia, Garuch, Makuch, Bartczak, Soljić, Śliwa.

• W przypadku GKS-u Bełchatów mówimy o przerwaniu korzystnej serii. Porażka z Termaliką (0:2) była końcem sześciu meczów bez porażki (cztery zwycięstwa i dwa remisy).

• Miedź złapała niezłą serię: dwie wygrane przeplatały się u niej z dwoma remisami. Ostatnio pokonała Stomil 2:1.

• Z kolei GKS Bełchatów nie może być pewien utrzymania. Na trzy mecze przed końcem posiada ledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

• Za około 20 minut początek spotkania w Legnicy. Miedź ma szansę przypieczętować dziś udział w barażach o ekstraklasę. Brakuje jej do tego trzech punktów.