Mielczanie wygrali w Białej Podlaskiej

Tomasz Leyko
Stal odniosła pierwsze zwycięstwo na wiosnę.
Stal odniosła pierwsze zwycięstwo na wiosnę. archiwum
Piłkarze Stali Mielec zdobyli bezcenne trzy punkty. Zespół Tomasza Tułacza pokonał na wyjeździe Podlasie Biała-Podlaska 1-0.

W 85. minucie przymierzył z dystansu Ireneusz Ryniewicz i piłka ugrzęzła w bramce miejscowych. Od tego momentu mielczanie przeżywali ciężkie chwile. Tym bardziej, że krótko po strzeleniu gola z boiska wyleciał Grzegorz Bierzyński, a arbiter przedłużył mecz o 5 minut. Mielczanie wytrzymali!

Tylko te ostatnie chwile spotkania trzymały w napięciu. Wcześniej z boiska wiało dosłownie i w przenośni (nudą). Zaczęło się od minuty ciszy na cześć ofiar katastrofy w Smoleńsku. Na początku bliscy szczęścia byli gospodarze, ale Wojciech Daniel był lepszy. Mielczanie tylko raz skontrowali podlasian, ale też nieskutecznie.

Jeszcze w 27 minucie dobrą okazję miało Podlasie. Z wolnego sprytnie płasko dośrodkował Jędrzejuk, nogę dostawił Staszczuk, ale piłka minęła światło bramki kilka centymetrów nad poprzeczką.
W II połowie było podobnie. Raz tylko ożywili się kibice, gdy w 82. minucie Hołoweńko umieścił futbolówkę w mieleckiej bramce. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego. W odpowiedzi tak strzelił Ryniewicz, żeby arbitrom nie dać pretekstu do jakichkolwiek wątpliwości.

PODLASIE BIAŁA PODLASKA - FKS STAL MIELEC 0-1
0-1 Ryniewicz (85-uderzenie z dystansu)
PODLASIE: Wasiluk - Staszczuk (51. Litwiniuk), Gawroński, Jakubowski, Jędrzejuk - Komar, Mirończuk (56. Leśniak), Maksymiuk, Jesionek (65. Hołoweńko) - Chalimoniuk, Sobiczewski (76. Korneluk).

STAL: Daniel - Podstolak, Pydych, Kościelny, Kołacz - Cisło (46. Bierzyński), Świechowski (63. Ryniewicz), Stępień, Skiba (73. Szewc) - Buczyński, Kamiński (78. Świst).