Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mielec > Budynki LFO wydzierżawione

ada
W Mielcu ma ruszyć produkcja preparatów krwiopochodnych. Syndyk Laboratorium Frakcjonowania Osocza rozmawia w tej sprawie z firmą Bioton.

Spółka Laboratorium Frakcjonowania Osocza w 1997 roku zaciągnęła kredyt 32 mln dolarów W 60 proc. poręczył go rząd Cimoszewicza. Hale, w których miały powstawać leki krwiopochodne stanęły, ale produkcja nigdy nie ruszyła. LFO wydało 21 mln dolarów, które pochodziły z kredytu. Banki nie odzyskały pieniędzy. Prokuratora bada udział Aleksandra Kwaśniewskiego w tej sprawie.

Umowa dzierżawy budynków leżących na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej zawarto na 10 lat. Kiedy ruszy produkcja, nie wiadomo. Bioton, jedyny w Polsce producent rekombinowanej insuliny ludzkiej oraz antybiotyków, zapłaci za dzierżawę 80 tys. zł miesięcznie. Ma prawo pierwokupu obiektów.

Wiadomo, że spółka rozszerzy swoją działalność o produkcję preparatów krwiopochodnych wykorzystywanych w leczeniu skaz krwotocznych (m.in. hemofilii).

Bioton nawiązał współpracę z europejskim potentatem wśród producentów preparatów krwiopochodnych. To oznacza inwestycje związane właśnie z produkcją leków krwiopochodnych, a potem frakcjonowaniem osocza i sprzedażą produktów w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24