NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  Mielec > Warszawska AWF otwiera swój oddział w Mielcu

  Mielec > Warszawska AWF otwiera swój oddział w Mielcu

  ada

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Warszawska Akademia Wychowania Fizycznego otwiera swój zamiejscowy wydział w Mielcu. Rekrutacja na studia licencjackie, na kierunku sport, rozpocznie się już w najbliższych dniach.
  W Mielcu działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego (podstawówka, gimnazjum i liceum). Kształci kadrę sportową, która zasila m.in. zamiejscowe kluby. Często powodem wyjazdu młodych sportowców z Mielca jest chęć studiowania kierunków sportowych, a w Mielcu takiej możliwości nie ma.

  Ukończenie w Mielcu studiów na kierunku sportowym ma umożliwić absolwentom pracę w m.in. w klubach sportowych, instytucjach samorządowych i państwowych odpowiedzialnych za sport.
  - Mielec jest przesiąknięty duchem sportu, tu ludzie nim żyją, trzeba to wykorzystać - mówi Zbigniew Hariasz, pomysłodawca wydziału AWF w Mielcu. - Wielu młodych sportowców już rok temu zgłosiło chęć studiowania w Mielcu, czyli związania się sportowo z tym miastem na stałe. Grupa studentów musi liczyć 40 osób. Nie sądzę, żeby były problemy z jej skompletowaniem.

  Hariasz tłumaczy, że na razie w Mielcu będą zaoczne studia licencjackie, a potem prawdopodobnie studenci będą starać się o tytuł magistra już w Warszawie. Odpłatność za semestr ma wynosić ok. 2 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo