NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Najlepsze restauracje w Przemyślu według użytkowników portalu TA [TOP 15]
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Mieszkańcy Woli Zgłobieńskiej: Przez oblodzoną drogę nie...

  Mieszkańcy Woli Zgłobieńskiej: Przez oblodzoną drogę nie możemy dojechać do pracy i szkół

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tak wyglądała w piątek droga w Woli Zgłobieńskiej.
  1/7
  przejdź do galerii

  Tak wyglądała w piątek droga w Woli Zgłobieńskiej. ©Archiwum Czytelnika

  Mieszkańcy Woli Zgłobieńskiej poprosili nas w piątek o interwencję. Nie mogli się doprosić, by służby przyjechały i posypały drogę solą lub piaskiem, bo ta zamieniła się w szklankę. Mówili, że taki problem mają nie pierwszy raz, a przecież muszą dojeżdżać do pracy, odprowadzać dzieci do szkoły.
  Mieszkańcy Woli Zgłobieńskiej poskarżyli się nam, że są ignorowani, bo prosili o przyjazd służb, a w zamian usłyszeli: w Boguchwale są plusowe temperatury, to w Woli na pewno też.

  - Przez 8 lat walczyłam o asfalt. Doczekałam się, a teraz są kolejne problemy - zapłakanym głosem, sfrustrowana, mówiła nasza czytelniczka. - Zarząd dróg umywa ręce. W GOKOM stwierdził, że u nas jest na plusie i nie przyjadą. Prosiłam, żeby jednak się wybrali i zobaczyli, co się u nas dzieje. Usłyszałam, że nie mają takiej dyspozycji. To już lata walki o to, żeby odśnieżali jak zasypie i posypywali jak ślisko. Traktują nas, jakbyśmy nie istnieli.

  Kobieta dodaje, że jej dzieci już nie raz opuściły szkołę z powodu braku dojazdu. W piątek też nie poszły. Jej sąsiadka dodaje, że ostatnio tak zarzuciło samochodem męża, że wylądował w rowie i pourywał przewody paliwowe.

  - Taka sytuacja zdarza się co rok, a przecież my też płacimy podatki i mamy prawo do komfortowych warunków dojazdu do głównych dróg bez stresu o wylądowanie w rowie bądź na jakimś drzewie. Dlaczego gmina traktuje nas w taki sposób? Ilekroć dzwonię z prośbą o interwencję, zamiast empatii dostaję koszyk nieprzyjemnych słów.

  Zobacz galerię

  Dostaliśmy zdjęcia, jak ta droga wygląda. Justyna Placha - Adamska, od tygodnia zastępcaca burmistrza w gminie Boguchwała przyznaje, że faktycznie widać na nich oblodzenie i absolutnie mieszkańcy mają rację.

  - Nasza deklaracja jest taka: będziemy szczególnie zwracać uwagę na te odcinki, na których ta sytuacja się powtarza, gdzie jest specyficzny mikroklimat i występują oblodzenia, choć w innych częściach gminy ich brak. Stworzymy taki rejestr - mówi. - Dołożymy wszelkich starań, aby taka sytuacja się nie powtórzyła, interwencja była szybsza. Rozmawialiśmy już z szefem GOKOM-u.  ZOBACZ TEŻ: Autobus szkolny ześlizgnął się po oblodzonej ulicy. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem

  STORYFUL/x-news

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (18) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!