Na aquapark czekają nie tylko rzeszowianie, ale także mieszkańcy Podkarpacia, ponieważ brakuje parku wodnego z prawdziwego zdarzenia. Ludzie jeżdżą do Krakowa, na termy w okolicy Zakopanego i Białki Tatrzańskiej albo na Słowację i na Węgry.
Pisaliśmy, że obiekt powstanie na osiedlu Staromieście na działce o powierzchni ok. 6 ha i będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych a także z dużego saunarium. Rzeszów zdecydował się na wybór projektanta w drodze dialogu konkurencyjnego.
- Jest to formuła stosowana w szczególnych przypadkach, przy tworzeniu projektów bardzo złożonych, innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie. A takim będzie rzeszowski aquapark - wyjaśniał podczas jednej z konferencji prasowych Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.
Ten wybór firmy trwa.
- W tej chwili prowadzimy rozmowy z trzema: Schick Architekci, pracownią Pawła Tiepłowa i pracownią Piotra Dominiczaka - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Z jedną z nich podpiszemy umowę. To się stanie latem tego roku.
Na razie ratusz poprosił mieszkańców, aby zgłaszali pomysły dotyczące atrakcji, które powinny znaleźć się w parku wodnym. Opinie zbiera do 31 marca. Elektronicznie lub w Urban Lab przy ul. 3 Maja (godz. 7.30 - 18, pn. - pt.). Z kolei 4 kwietnia zaprasza do Urban Lab na spotkanie konsultacyjne (godz. 17). Informuje, że uwagi i wnioski można składać również przez adres: [email protected] (do 14 kwietnia).
- Rzeszowski park wodny będzie jedną z największych atrakcji i jednocześnie inwestycji Rzeszowa, dlatego zależy nam na tym, aby mieszkańcy zaangażowali się w to przedsięwzięcie już na etapie przygotowania projektu - tłumaczy miasto. - Park wodny będzie pełnił, oprócz funkcji rekreacyjnej, także funkcję edukacyjną. Zastosowane zostaną najnowsze zdobycze techniki.
Zapytaliśmy mieszkańców, którzy podróżują po Polsce i po świecie, na jakich atrakcjach najbardziej im zależy. Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi były zjeżdżalnie wodne, odpowiednio duży basen - brodzik z ciekawymi urządzeniami do zabaw dla dzieci i koniecznie z ciepłą wodą. Mówili też o leżakach, strefie dla zakochanych, saunie, tzw. „dzikiej rzece”, basenie z falą morską, jacuzzi, hydromasażach.
Artur Gernand dodaje, że te konsultacje to dodatek towarzyszący całej procedurze. Nie opóźni to w żaden sposób harmonogramu prac. Ten posuwa sie do przodu zgodnie z planem.
Optymistyczny wariant zakłada finał prac przy aquaparku za ok. 4 lata (sama budowa ok. 1,5 - 2 lata), ale bardziej realny jest termin - za 5 lat. Koszt - ok. 250 mln zł.
Najlepsze aquaparki w Polsce. Tu nie można narzekać ani na u...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Nowe emerytury i dodatki dla budżetówki. Szczegóły porozumienia rządu i „Solidarności
- Emerytury stażowe coraz bliżej? Dobre wieści od prezesa PiS
- Problemy produkcji "Nasz nowy dom". Architekt z prośbą o pomoc. O co chodzi?
- Kolejny "popis" rosyjskiego MON. Internauci bezlitośnie punktują propagandową wpadkę