MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkaniec Dębicy miał zarobić krocie na giełdzie. Z żądzy zysku stracił pieniądze swoje i dwojga innych osób

Oprac. apl
pixabay
Troje mieszkańców pow. dębickiego padło ofiarą wyjątkowo wyrafinowanego oszustwa. Ostrożność i zdrowy rozsądek zostały zdominowane przez chęć zysku. Stracili łącznie ponad 180 tys. zł.

Do jasielskiej komendy policji zgłosił się mieszkaniec pow. dębickiego, który opowiedział historię oszustwa, jakiego padł ofiarą. Chcąc zyskać na operacjach giełdowych skorzystał z ogłoszenia firmy, jakie pojawiło się na jednym z portali społecznościowych, a oferującej pomoc w realizacji giełdowych zarobków.

Wystarczyło wypełnić online formularz, czego mężczyzna skrupulatnie dokonał. Już następnego dnia przez komunikator skontaktowała się z nim osoba, która przekazała link do logowania na wirtualny portfel, za pośrednictwem którego miały być wpłacane i wypłacane pieniądze. W ciągu kilku następnych dni kontaktowało się w ten sam sposób kilku domniemanych pracowników tej samej firmy, które informowały i instruowały o tajnikach gry giełdowej i różnych możliwościach inwestowania.

Początkowo, kiedy mężczyzna dokonał wpłaty, to na terminalu handlowym, na który można było przejść z wirtualnego portfela, pojawił się kilkudolarowy zysk, który miał uwiarygodnić zarobek. Później okazało się, że za pomocą jednej z aplikacji finansowych, pieniądze inwestora były wpłacane na karty gruzińskie oraz na konta w Polsce i prawdopodobnie w Nigerii.

W końcu ofiara oszustwa zaczęła być bombardowana monitami, że nakładane są na nią kary finansowe za rzekome nieuprawnione operacje na terminalu handlowym. Tym sposobem oszuści namawiali do kolejnych wpłat, które miały zlikwidować nałożone kary. Monity były prawdziwe, ale kary fikcyjne, o czym mężczyzna dowiedział się po czasie. Dokonywał wpłat nie zastanawiając się nad sensownością tych decyzji, bo oszuści wymuszali na nim działanie pod presją czasu. W ten sposób stracił pieniądze nie tylko swoje, ale dwojga innych ludzi, których kapitałem dysponował.

Policja ostrzega przed oszustwami internetowymi i apeluje:

  • Nie ufajmy w każde ogłoszenie czy reklamę, która informuje o możliwości szybkiego zysku. Zweryfikujmy legalność działania takiej firmy, poczytajmy opinie dostępne w Internecie.
  • Gwarancja wysokich zysków bez ryzyka utraty środków finansowych przy minimalnym nakładzie pracy i zaangażowaniu, dla wielu wydaje się być idealną okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy, lecz często jest to zwykłe oszustwo
  • Pamiętajmy, aby zawsze kierować się zasadą ograniczonego zaufania, ponieważ nigdy nie mamy pewności, kto może znajdować się po "drugiej stronie" w sieci.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polska walczy z powodzią. Premier zapowiada pomoc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24