Mi(g)nął tydzień: Biegać nie tylko dla siebie! - pisze w cotygodniowym komentarzu red. Waldemar Mazgaj

Waldemar Mazgaj
W 6. Biegu Niepodległości PKO Banku Polskiego pobiegło ponad 2 tysiące osób.
W 6. Biegu Niepodległości PKO Banku Polskiego pobiegło ponad 2 tysiące osób. Krzysztof Łokaj
Czy ktoś, jak ja, jeszcze nie biega? Patrząc na media społecznościowe mam wrażenie, że w ten weekend w różnych biegach Niepodległości pobiegli chyba wszyscy moi znajomi. Nawet ci, których bym o to nie podejrzewał. Tymczasem ja od czasu do czasu pobiegam za piłką i... tyle. „Czas zacząć” - słyszę zewsząd. Może tak?...

W Rzeszowie, w największym takim biegu w regionie, wystartowało ponad 2 tysiące sportowców, którzy na starcie utworzyli piękną biało-czerwoną flagę. Pobiegli i starsi, i młodsi. Niektórzy z wózkami dziecięcymi, inni z karteczkami „Biegnę dla Michała” (syn naszego kolegi z firmy choruje na mózgowe porażenie dziecięce, w Niemczech czeka go operacja stawu biodrowego), więc fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz chłopca.

Rekord - dwa tysiące biegaczy w 6. PKO Biegu Niepodległości ...

Nim do tego doszło w ramach akcji „#Kiedy my żyjemy” odśpiewano aż cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. I pojawił się problem, bo niektórzy za diabła nie mogli przypomnieć sobie tekstu. Może warto sięgnąć po szkolne podręczniki swoich dzieci, albo do internetu?...

- Tłum ludzi był ogromny, ale biegło mi się bardzo dobrze. Wytworzyła się fajna, pozytywna energia. Czuję się, jakbym wygrała, bo przecież byłam najlepszą Polką - mówiła nam na mecie Matylda Kowal, lekkoatletka Resovii, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich.

Biegacze mieli do pokonania dystans siedmiu kilometrów. Trasa wiodła ulicami Krosna z Rynku na metę usytuowaną na parkingu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki.Tuż przed rozpoczęciem biegacze i kibice odśpiewali hymn państwowy.Najszybciej (21 min. 31 sek.) trasę pokonał Mykhayło Iverwk. Drugi na mecie zameldował się Dzmitry Hryhoryru (21 min. 58 sek.). Trzeci dobiegł Nazariy Chaplya. ego czas to 22 min. i 16 sek. Wśród kobiet triumfowała Oksana Raita (24 min. 17 sek.), drugie miejsce zajęła Katarzyna Albrycht (24 min. 36 sek.), a trzecie - Viktoriya Dutkevych (26 min. 26 sek.).Pięć minut po biegaczach na trasę wyruszyli uczestnicy V Krośnieńskich Zawodów Nordic Walking. Mieli do pokonania pięciokilometrową trasę ulicami miasta.Najszybszy był Radosław Niepokój (28 min. i 19 sek.), drugie miejsce zajął Jozef Soltes (29 min. 1 sek.) a trzecie Robert Janocha (29 min. 9 sek.).Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Oleksyk (31 min. 33 sek.). Druga na mecie zameldowała się Danuta Gonet (32 min. 36 sek.) trzecia - Bożena Kończewska (32 min. 36 sek.).

Rekordowy XXII Bieg Niepodległości i Zawody Nordic Walking w...

Sto lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę i wyzwolenia z trzech zaborów bieg w Rzeszowie wygrali sportowcy z Ukrainy. Nie chcę w takim momencie nawiązywać do krwawej historii łączącej oba kraje. Dziś nasi sąsiedzi ze wschodu budzą szacunek nie tylko podczas sportowych wydarzeń, ale też w codziennym życiu. Skutecznie wypełniają nad Wisłą pracowniczą pustkę po emigracji naszych rodaków m.in. na Wyspy Brytyjskie. Dla nich Polska to już zachód!

Ponad 150 osób wzięło udział w mieleckim Biegu Niepodległośc...

Polski dublet w 6. PKO Maratonie Rzeszowskim. Przemysław Dąbrowski nie wygrał trzeci raz z rzędu. Pogoda była dobra, ale dla kibiców