NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Minister dofinansuje stadion CWKS Resovii kosztem hali na...

  Minister dofinansuje stadion CWKS Resovii kosztem hali na Podpromiu?

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Minister dofinansuje stadion CWKS Resovii kosztem hali na Podpromiu?

  ©ZK ARCHITEKCI

  16 mln zł miało dopłacić ministerstwo sportu do budowy centrum lekkoatletycznego na bazie stadionu CWKS Resovii. Dotacjo jednak nie ma, a bez niej miasto nie może rozpocząć inwestycji.
  Minister dofinansuje stadion CWKS Resovii kosztem hali na Podpromiu?

  ©ZK ARCHITEKCI

  Z umowy zawartej między Rzeszowem, a województwem podkarpackim wynika, że nowoczesny stadion lekkoatletyczny ma być finansowany przez trzy strony. Po 8 mln zł mają zapłacić miasto i marszałek podkarpacki, 16 mln z ma dołożyć ministerstwo sportu. Niestety mimo pozytywnych opinii radnych miasta i sejmiku województwa inwestycja jest daleka od realizacji. Powód? Brakuje pieniędzy, które obiecało dołożyć ministerstwo. Nieoficjalnie mówi się, że resort w tym roku nie dysponuje już taką kwotą, co stawia budowę centrum pod dużym znakiem zapytania.

  Dlatego w sprawę zaangażowali się miejscy radni. Witold Walawender z Rozwoju Rzeszowa, sympatyk i działacz CWKS Resovii o pomoc poprosił podkarpackich posłów.

  - Napisałem do nich listy, poprosiłem o lobbing na rzecz budowy centrum - mówi radny Walawender. Wylicza, że pismo otrzymali m.in. Andrzej Szlachta i Krystyna Wróblewska z PiS, Maciej Masłowski z Kukiz 15 i Krystyna Skowrońska z Platformy Obywatelskiej.

  – Wiem, że starają się przekonać ministerstwo do przydzielenia obiecanej dotacji. Niestety z informacji, jakie posiadam wynika, że resort nie zgodził się na dofinansowanie dwóch inwestycji o podobnym charakterze w jednym mieście. Tymczasem centrum lekkoatletyczne buduje Uniwersytet Rzeszowski, a część pieniędzy na ten cel pochodzi właśnie z ministerstwa - mówi Witold Walawender.

  Według naszych ustaleń ratunkiem dla budowy centrum przy ul. Wyspiańskiego mogłaby być rezygnacja miasta z rozbudowy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu, która ma już zapewnione dofinansowanie z resortu sportu. Do tej pory władzom miasta nie udało się wyłonić wykonawcy tej inwestycji i coraz częściej mów się, że temat zostanie odłożony w czasie.


  - Wówczas pieniądze można by przenieść na stadion przy ulicy Wyspiańskiego. To prawdopodobny wariant i minister jest skłonny zgodzić się na takie rozwiązanie – mówi Witold Walawender.

  Władze miasta przekonują jednak, że na razie z rozbudowy hali nikt nie rezygnuje.

  - Koszt inwestycji szacujemy na nieco ponad 40 mln zł, tymczasem jedyna oferta w ostatnim przetargu opiewała na 125 mln zł. Tyle na pewno nie zapłacimy. Szukamy dalej
  – mówi prezydent Tadeusz Ferenc.

  - W naszym budżecie na centrum przy ul. Wyspiańskiego jest 8 mln zł. Tyle samo zarezerwował marszałek. Przetarg na budowę ogłosimy zaraz, gdy tylko minister zapewni obiecane, brakujące 16 mln zł – dodaje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.  zobacz też: W Rzeszowie startuje wypożyczalnia rowerów i skuterów

  POPULARNE NA NOWINY24:

  Komentarze (29)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (29) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!