Minister sprawiedliwości interesuje się przejmowaniem pożydowskich kamienic w Przemyślu

Norbert Ziętal
Ministerstwo Sprawiedliwości analizowało postępowania sądowe dotyczące przejmowania pożydowskich kamienic w Przemyślu.
Ministerstwo Sprawiedliwości analizowało postępowania sądowe dotyczące przejmowania pożydowskich kamienic w Przemyślu. Norbert Ziętal
Udostępnij:
"W kilku postępowaniach, których przedmiotem było żądanie stwierdzenia nabycia spadku, doszło do uchybień procesowych" - pisze Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na interpelację posła Marka Rząsy dotyczącą sprawy przejmowania pożydowskich kamienic w Przemyślu.

Uchybienia miały polegać na "nieodebraniu od zgłaszającego się spadkobiercy zapewnienia zgodnie z art. 671 kodeksu postępowania cywilnego oraz niedokonaniu przez sąd zgłoszenia stosowanie do art. 672 - 674 k.p.c. Postanowienia sądu wydane zostały jedynie na podstawie dokumentów powołanych we wniosku oraz oświadczeń sporządzonych w Izraelu, co do kręgu osób uprawnionych do dziedziczenia."

Z tych względów postępowanie Sądu Rejonowego w Przemyślu - pisze ministerstwo - w sprawach I Ns 690/07, I Ns 691/09 i I Ns 692/07 należy uznać za wadliwe.

Odpowiedzi na interpelację posła Rząsy udzielił Jacek Czaja, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, dyr. Departamentu Sądów Powszechnych. Departament analizował postępowania dotyczące postępowań spadkowych nieruchomości przy ul. Dworskiego 19, 40 i 40 a, Wybrzeża Piłsudskiego 9 oraz Mickiewicza 22 i 22a w Przemyślu.

- Dochodzenia w sprawie podejrzenia nielegalnego przejmowania pożydowskich kamienic są przedmiotem głębokiego zainteresowania Prokuratury Generalnej - twierdzi w odpowiedzi Czaja.

- Zastępca prokuratora generalnego Jerzy Szymański poinformował mnie, że Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo m.in. w sprawie wyłudzenia i poświadczenia nieprawdy w orzeczeniach sądowych dotyczących nieruchomości w Przemyślu w okresie od 2002 do 2008 r. Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapewnił mnie o swoim osobistym zainteresowaniu sprawą przejmowania pożydowskich kamienic w Przemyślu - twierdzi poseł Rząsa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Graniwid Sikorski
Forum w Obronie Godności Kraków, 08 czerwca 2011r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3468-11
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3509-68

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa
Pan Bogusław Kośmider

Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Wojewoda Małopolski
Pan Stanislaw Kracik

Biuro Prasowe Wojewody

Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych, w ramach działań społecznych zbadało stan prawny kamienicy przy ul. Mogilskiej 49. W Krakowie. Aktualnie sytuacja tej kamienicy przedstawia sie następująco: Kamienica składa sie z 8 mieszkań z czego 3 mieszkania tj. M-nr 3, M-nr 4, M-nr8 są własnością mieszkańców na zasadzie obowiązującego w Polsce prawa zasiedzenia. Stwierdzenie zasiedzenia toczy sie w postępowaniu nieprocesowym na podstawie dostarczonych wszystkich wymaganych dokumentów i wymaganych opłat. Potwierdzenie zasiedzenia jest tylko kwestią czasu obowiązującego w postępowaniu prawa administracyjnego. Do dyspozycji pozostaje 5 wolnych mieszkań, czyli pustostanów. Jako, że nasza Społeczna Organizacja podjęła ochronę ludzi pokrzywdzonych I bezdomnych, a równocześnie dbająca o interesy podatników i rozumiejącą trudną sytuację Urzędu Miasta Krakowa w potrzebach mieszkaniowych zgłasza daleko idącą pomoc dla urzędników poprzez rozpoznanie sprawy pustostanów i odpowiedniego ich zagospodarowania dla ludzi bezdomnych będących członkami naszej Organizacji nie z własnej winy lecz wielokrotnie z winy bezdusznych i leniwych urzędników, którzy wydawali decyzje prowadzące w końcowej fazie do niesłusznych eksmisji czyniąc ich bezdomnymi.
Niesłuszne decyzje polegały na niesprawdzaniu faktycznego stanu prawnego i wydawaniu kamienic niewłaściwym osobom nie mającym nic wspólnego z własnością wielu posesji, czego skutkiem było zawłaszczanie nie swoich dóbr przez osoby nieuprawnione. Dalsze konsekwencje – to tragedia okradzionych ludzi z dorobku całego ich życia. Tak właśnie jest z kamienicą przy ul. Mogilskiej 49 w Krakowie. Po wnikliwym badaniu wszystkich dokumentów okazuje sie, że kamienica w 5 lokalach jest pustostanem + 2 sklepy. Dzicy pseudo właściciele ciągną korzyści wynajmując nieprawnie mieszkania i sklepy za wielkie pieniądze, a Miasto ciągle ogłasza, że nie ma pieniędzy na pomoc dla bezdomnych. W dodatku są wynajmowane na dziko i nikt nie płaci od tego podatku. W niektórych mieszkaniach ludzie przychodzą i odchodzą co kilka nocy i odbywają sie w nich szalone orgie. Ostatni właściciel, którym był Wiesław Kumala zadłużył kamienice i uciekł do USA jak informowała jego pełnomocnik Zofia Błachut i w 1977r przekazała administracje do PGM protokołem, który zgodnie z oświadczeniem V-ce Prezydent p. Lęcznarowicz jest w posiadaniu Urzędu Miasta. Żadnych innych właścicieli nigdy nie było i nigdy nikt nie interesował się kamienicą stwierdzają mieszkańcy zamieszkujący tam nawet ponad 60 lat. To samo stwierdziła p. Lęcznarowicz, że administracja była prowadzona przez PGM/ZBK, ale miasto nigdy nie było władającym i nie ma żadnych praw do kamienicy, co jest absolutnie zgodne z prawdą. Władającymi byli mieszkańcy, za pieniądze których prowadzone były remonty i są oni posiadaczami samoistnymi jak również upływ czasu wskazuje na ich posiadanie w ramach zasiedzeń. Pozostałe lokale są niczyje, bo osoby które fikcyjnie objęły budynek nie mają tytułu własności. Z dokumentów wyszedł nieprawdopodobny paradoks, że Postanowienie sądowe, którym się legitymowali jest na inną działkę, a wpisu do KW dokonali na podstawie sfałszowanej Mapy I Wypisu z Rejestru Gruntów w dodatku wykonane przez Krzysztofa Szwaja, który kamienice chciał przejąć. Wystąpił on jako Organ Wydający dokument, jako wykonawca dokumentu i opatrzył pieczęcią, że ten dokument służy do wpisu do Ksiąg Wieczystych, po czym poszedł i wpisał sobie własność. Księgi Wieczyste są fałszywe, gdyż nie zawierają prawidłowych informacji i powinien to każdy urzędnik o minimalnej wiedzy pracujący w Urzędzie Miasta rozpoznać, a jego kierownictwo wydające błędne decyzje powinno zapłacić za takie straszne w skutkach decyzje bez pokrycia. Na podstawie powyższych załączonych dokumentów składamy wniosek o przydzielenie pustostanów osobom będącym w potrzebie posiadania dachów nad głową, których nieludzka bezduszność urzędników doprowadziła do bezdomności.

W naszych pierwszych zgłoszeniach postulujemy o niezwłoczne przekazanie mieszkań dla : 1)pana Profesora Stanisława Gniadka Zasłużonego naukowca i działacza społecznego 2)pani Emilii Rokosz 3)pana Henryka Stadnika 4)pana Patryka Jaszczyńskiego 5)pana Ryszarda Widły
Prosimy o potraktowanie sprawy z pełnym zrozumieniem i chęcią zadośćuczynienia i naprawy szkód jakich Urząd Miasta jest przyczyną. W przypadku dalszego niezrozumienia szkody, będziemy występować z personalnymi pozwami do Sądu przeciwko podpisanym na dokumentach urzędnikom za podejmowanie niesłusznych szkodliwych decyzji zgodnie z przygotowaną do tego Ustawą Rządu. Równocześnie informujemy, że w przypadku dalszej ignorancji naszych postulatów będziemy zmuszeni poruszyć międzynarodową opinię publiczną, oraz odpowiednie Sądy Międzynarodowe. Prosimy o załatwianie spraw w ramach ustawowych terminów trybu administracyjnego. Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie słusznych spraw i zgłaszamy dalszą pomoc w pozyskiwaniu Pustostanów dla pomocy w rozwiązywaniu tych witalnych problemów życiowych mieszkańców naszego Grodu Krakowa.

Za Forum: Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

Otrzymują:
Kancelaria Prezydenta RP Warszawa ul. Wiejska 10
Prokurator Generalny Warszawa ul. Barska 28
Rzecznik Praw Obywatelskich Warszawa Al. Solidarności 77
Prokuratura Apelacyjna Kraków ul. Cystersów 18
h
hrrrrrrrr
Żaden uczciwy człowiek nie kupi niepewnej kamienicy z lokatorami, którzy mają przydziały lokatorskie. Zrobi to tylko gnida, która ma układy w magistracie ( dodatki mieszkaniowe) i układy w sądzie. Oczywiście transakcja jest zanizona, bo rola wszarza obniża koszty nieruchomości!
PS. Nie wkurza was ten generowany kod tutaj? Bo mnie tak.
p
przemyślak
Tak -ale co ma wspólnego z tym postanowieniem Sądu ,kamienicznik ktory sobie kupil dom zgodnie z prawem i w dobrej wierze . O ile Sąd nie wydalby takiego pstanowienia spadkowego to z oczywistych względow nabywca kamienicy nigdy by tej kamienicy nie mógl kupić .
Nie jest tu zadna wina kamienicznika ,który z ewentualnym przekretam spadkowynm nie ma nic wspólnego . Kupil więc jest to jego wlasność bo tak stanowi prawo ( przepadlo) To wina urzędnikow sądowych za ktorych szkody odpowiadać powinni sami urzednicy lub Skarb Państwa nie zaś kamienicznik ( prawowity nabywca kamienicy) .
Dlaczego więc uczyniono w mediach nagonkę na ludzi niewinnych ( kamienicznikow) że to oni zlodzieje nie zaś wadliwość postępowań spadkowych w Sądach polskich oraz tzw. luki w prawie polskim .
[/quotStary ty bredzsisż albo sam jesteś złodziejem.Kamieniczników,któzy kupili za cięzkie pieniądze kamienice jest może 2 albo 3 reszta to złodzeje,któzy kupili przejęli na podstawie sfgałszowanyich papierów pożydowskie mienie od miasta za sy;molicznego zeta a sprzedali za milony,,uwłaszczyli na ludzkiej krdzywsdzie.
M
MORAŁ,,,,
Tak , HOP KOP ma rację ,że w tym układzie przekręt przekręt goni...
już nie można tego czytac !

opowiem Wam bajkę!

Przychodzi biedny chociaz "bogaty" do 'dobrego czlowieka',
prosi o pomoc..... i opowiada ,,,,,,,,,,,,,,,,
"dobry człowiek" obiecuje ! POMOGĘ !!!
Ten czeka i czeka i czeka.... aż wreszcie dowiaduje się,
to co miał odzyskać , stało się własnością...... ale nie jego !
n
niedzwiadek
Czyli bracia Kostk...mogą być ścigani???
a
aaa
Mykola, jak przycisna "spadkobierce" to szybko sie okaze, ze kamienicznik doskonale o wszystkim wiedzial

W dniu 08.05.2010 o 06:31, Hop Kop napisał:

Tak -ale co ma wspólnego z tym postanowieniem Sądu ,kamienicznik ktory sobie kupil dom zgodnie z prawem i w dobrej wierze . O ile Sąd nie wydalby takiego pstanowienia spadkowego to z oczywistych względow nabywca kamienicy nigdy by tej kamienicy nie mógl kupić . Nie jest tu zadna wina kamienicznika ,który z ewentualnym przekretam spadkowynm nie ma nic wspólnego . Kupil więc jest to jego wlasność bo tak stanowi prawo ( przepadlo) To wina urzędnikow sądowych za ktorych szkody odpowiadać powinni sami urzednicy lub Skarb Państwa nie zaś kamienicznik ( prawowity nabywca kamienicy) . Dlaczego więc uczyniono w mediach nagonkę na ludzi niewinnych ( kamienicznikow) że to oni zlodzieje nie zaś wadliwość postępowań spadkowych w Sądach polskich oraz tzw. luki w prawie polskim .

H
Hop Kop
Tak -ale co ma wspólnego z tym postanowieniem Sądu ,kamienicznik ktory sobie kupil dom zgodnie z prawem i w dobrej wierze . O ile Sąd nie wydalby takiego pstanowienia spadkowego to z oczywistych względow nabywca kamienicy nigdy by tej kamienicy nie mógl kupić .
Nie jest tu zadna wina kamienicznika ,który z ewentualnym przekretam spadkowynm nie ma nic wspólnego . Kupil więc jest to jego wlasność bo tak stanowi prawo ( przepadlo) To wina urzędnikow sądowych za ktorych szkody odpowiadać powinni sami urzednicy lub Skarb Państwa nie zaś kamienicznik ( prawowity nabywca kamienicy) .
Dlaczego więc uczyniono w mediach nagonkę na ludzi niewinnych ( kamienicznikow) że to oni zlodzieje nie zaś wadliwość postępowań spadkowych w Sądach polskich oraz tzw. luki w prawie polskim .
P
PROTASIUK GRU
Przemyśl to - Aniołem nie jestem ale strach naprawdę dodaje skrzydeł...
p
przdemyślak
UBecja w Przemyslu i w Polsce rządzi,rąsia rąsię myje nikt nikomu nic nie udowodni.w Przemyłlu złodziej pożydowskiego mienia soczyste lody kręca.Przejmuja kamienice za darmo i sprfzedają za miliony traktujać ludzi,któzy mieszkali w tych kamienicach jak smiecie.Już próbowało paru dziennikarzy sie tym zajac ale za ciency byli i wymiękli ze strachu.
Z
Z
"Postanowienia sądu wydane zostały jedynie na podstawie dokumentów powołanych we wniosku oraz oświadczeń sporządzonych w Izraelu, co do kręgu osób uprawnionych do dziedziczenia."
W Izraelu to mogą sobie w tych rabinackich sądach pisać byle co. W Polsce taki dokument powinno się w buty wsadzić. Widać jakich mamy sędziów. Może większość z nich jest chrzczona nożem ? To nie dziwota, że takie wyroki zapadają ....
Więcej informacji na stronie głównej Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie