Minuta ciszy przed Gran Derbi. Sportowcy całego świata...

  Minuta ciszy przed Gran Derbi. Sportowcy całego świata solidaryzują się z Polską

  Paweł Sikorski / Głos Pomorza

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Piłkarze Realu Madryt (białe koszulki) zagrali w symbolicznych czarnych opaskach.

  Piłkarze Realu Madryt (białe koszulki) zagrali w symbolicznych czarnych opaskach. ©Dani Duch / Lavanguardia.es

  Sportowcy i działacze na całym świecie są wstrząśnięciu katastrofą samolotu rządowego i tragiczną śmiercią polskiej elity politycznej i społecznej. Także oni, w tych trudnych dla Polaków chwilach, postanowili oddać swój hołd.
  Piłkarze Realu Madryt (białe koszulki) zagrali w symbolicznych czarnych opaskach.

  Piłkarze Realu Madryt (białe koszulki) zagrali w symbolicznych czarnych opaskach. ©Dani Duch / Lavanguardia.es

  Minuta ciszy przed Gran Derbi

  Piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony rozpoczęli Gran Derbi od minuty ciszy. W ten sposób chcą połączyć się wyrazami duchowego współczucia z polskim społeczeństwem. Jest to także wspaniały gest solidarności wobec bramkarza Realu - Jerzego Dudka.

  Według serwisu La Vanguardia, Prezydent Lech Kaczyński miał być obecny na Derbach Europy, jednak odwołał swoje przybycie ze względu na uroczystości w Katyniu.

  Podolski i Błaszczykowski grali ze wstążkami

  Także piłkarze grający w lidze naszych zachodnich sąsiadów zdecydowali się na gest żałobny. Łukasz Podolski z FC Koln oraz Jakub Błaszczykowski z Borussi Dortmund wystąpili w koszulkach z czarnymi wstążkami.

  Blatter składa kondolencje

  W informacji prasowej podanej przez PZPN czytamy:

  "W związku z katastrofą samolotu TU 154 M, którym leciała do Katynia m.in. para prezydencka, Prezydent FIFA - Joseph Blatter podczas rozmowy telefonicznej z Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej - Grzegorzem Lato, złożył kondolencje w imieniu własnym i całej społeczności piłkarskiej na świecie.

  Joseph Blatter podkreślił, że śmierć Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego oznacza dla niego stratę osobistego przyjaciela. Wspominając spotkanie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim w 2007 roku, Blatter powiedział, że "Polska straciła przywódcę, który zrobił wiele dobrego dla piłki i z ogromnym zaangażowaniem pomagał w rozwiązywaniu problemów futbolu". Dodał także, że jest niewielu przywódców państw, którzy tak wspierają piłkę nożną.

  Na znak solidarności z Polakami, w obliczu narodowej tragedii, przed siedzibą FIFA w Zurychu flagi FIFA, UEFA i Polski zostały opuszczone do połowy masztu.

  Szczere współczucie dla narodu polskiego wyraził również, w rozmowie telefonicznej z Sekretarzem Generalnym PZPN - Zdzisławem Kręciną, Gianni Infantino - Sekretarz Generalny UEFA."

  Team RenaultF1 łączy się z Polakami w żalu

  Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej teamu Renault F1, Robert Kubica, Witalij Pietrov oraz całe kierownictwo zespołu wyrażają ogromny smutek i składają kondolencje.

  Robert Kubica: "Jestem głęboko wstrząśnięty i zasmucony wiadomością o tragedii, która nie ma precedensu w historii naszego narodu. Dzień Pamięci Ofiar Katynia stał się podwójną żałobą dla mieszkańców Polski. Mogę jedynie wyrazić najszczersze kondolencje rodzinom ofiar. Moje myśli są teraz z każdym z moich rodaków, którzy są głęboko dotknięci tą tragedią. "

  Imprezy sportowe bez komentarza

  Niektóre stacje telewizyjne zdecydowały się nadawać transmisje z imprez sportowych bez komentarza. Na stronie Eurosportu czytamy:" W związku z tragiczną katastrofą prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku, oba kanały stacji Eurosport będą nadawać obraz bez polskiego komentarza przez sobotę i niedzielę".

  Przypomnijmy, że do soboty włącznie wszystkie wydarzenia sportowe zostały odwołane.

  źródło: Sportowcy składają hołd po katastrofie samolotu prezydenta w Smoleńsku - www.gp24.pl

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo