Mirosław Majkowski pozywa za pomówienia o „wychwalaniu...

  Mirosław Majkowski pozywa za pomówienia o „wychwalaniu Putina”

  Zdjęcie autora materiału

  Norbert Ziętal

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Mirosław Majkowski

  Mirosław Majkowski ©Norbert Ziętal

  Mam dość pomówień i szkalowania mnie na forum publicznym - mówi Mirosław Majkowski z Przemyśla, który skierował do sądu prywatny akt oskarżenia.
  Mirosław Majkowski

  Mirosław Majkowski ©Norbert Ziętal

  Oskarżonym jest Adam B., wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

  Podczas debaty w Dzienniku Gazecie Prawnej, opublikowanej przez tą gazetę, Adam B. powiedział „Za atakiem na procesję ukraińską w Przemyślu stał pan Majkowski, który był kandydatem na prezydenta Przemyśla. Zdobył ponad 10 proc. Ten pan jeździ regularnie do Rosji i tam wychwala Putina”. Tekst debaty został powielony, m.in. na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie.


  - Wypowiedź oskarżonego naraża mnie na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji publicznych, jak i realizacji działań na polu społecznym. Nie stałem za żadnym atakiem na kogokolwiek, nie jeżdżę regularnie do Rosji i nie wychwalam Putina, ani w Rosji, ani w Polsce. Uważam, że podobne pomówienia narażają mnie na utratę zaufania niezbędnego dla prowadzenia także działalności zawodowej, gdyż naraża mnie na odwrócenie się ode mnie klientów mojego pracodawcy, który zajmuje się działalnością handlową - twierdzi Majkowski.

  Do Sądu Rejonowego w Przemyślu, wydz. karnego, skierował przeciwko Adamowi B. prywatny akt oskarżenia z art. 212 § 2 kodeksu karnego. Chodzi o zniesławienie za pomocą środków masowego przekazu. Grozi za to kara do roku pozbawienia wolności.

  Wspomniana przez osk. B. procesja miała miejsce w Przemyślu, w czerwcu. Została zakłócona przez grupę mężczyzn, którzy twierdzili, że jeden z jej uczestników eksponował, zabronione w Polsce, barwy banderowskie i oni chcieli temu zapobiec. Doszło do przepychanek z policją. Majkowski nie brał udziału w procesji. Prokuratura sprawdza m.in. czy podczas procesji nie doszło do prowokacji.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (23) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie