Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Polki przegrały z Holandią

Miłosz Bieniaszewski
Polki przegrały z Holenderkami, szczególnie słabo grając w drugiej połowie. Aby pozostać w turnieju muszą trzymać kciuki za Francję.

Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze i jasnym się stało, że ten, który dozna porażki i tym razem, znajdzie się w bardzo trudnym położeniu. Polki muszą więc trzymać kciuki za Francuzki, które grają się z Niemkami.

Nasza drużyna spotkanie zaczęła nerwowo i Holenderki wypracowały sobie małą przewagę. W końcówce pierwszej połowy mogły odskoczyć na 15:10, bo grały w siódemkę na pięć naszych zawodniczek.

Biało-czerwone przechwyciły jednak piłkę i do pustej bramki trafiła Kinga Achruk. To jeszcze dawało nadzieję na korzystny wynik.

Niestety, w drugiej połowie Polkom przytrafił się fatalny w skutkach przestój i od stanu 16:20 zrobiło się 16:27. Podopieczne Leszka Krowickiego pudłowały na potęgę, zaliczyły sporo strat i mecz im uciekł.

Do końca walczyły o każdą bramkę, bo i te mogą mieć znaczenie, ale za wiele poniesionych strat odrobić się już nie udało.

Polska - Holandia 21:30 (11:14)

Polska: Gawlik, Płaczek - Kobylińska, Gęga, Kowalska 1, Królikowska, Grzyb 4, Janiszewska 2, Drabik 2, Kozłowska 1, Galińska, Wojtas 5, Szczecina, Nosek, Achruk 3, Andrzejewska 3. Trener Leszek Krowicki.

Holandia: Wester, Janković - Polman 4, Malestein, Goos 5, Dulfer 1, Groot 3, Visser 2, Broch 2, Snelder 2, Van Olphen 1, Abbingh 5, Bont 4, Van der Heijden 1, Kramer. Trener Helle Thomsen.

Kary: 8 minut - 8 minut. MVP: Tess Wester.