Mistrzostwa Europy w pływaniu. Osiem medali Polaków

Przemysław Markocki
Polacy w Szczecinie wywalczyli 8 medali.
Polacy w Szczecinie wywalczyli 8 medali. ecszczecin.eu
Pięć złotych i trzy brązowe medale wywalczyli polscy sportowcy podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy czwarte miejsce.

Do bardzo udanych zaliczyć można zakończone wczoraj mistrzostwa Europy w Szczecinie. Na najwyższym podium mistrzostw Europy stawali Radosław Kawęcki (dwukrotnie - na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym), Konrad Czerniak (dwukrotnie - na 50 m st. dowolnym i 100 m st. motylkowym) oraz Mateusz Sawrymowicz (na 1500 m kraulem).

Czerniak zdobył jeszcze brąz na dystansie 50 m st. motylkowym. Kolejne brązowe krążki zdobyli Paweł Korzeniowski (na 400 m st. dowolnym) i damska sztafeta 4x50 m st. zmiennym (w składzie Aleksandra Urbańczyk, Ewa Ścieszko, Anna Dowgiert i Katarzyna Wilk).

W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni zajęli 4. miejsce. Zwyciężyli Niemcy (7 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy) przed Duńczykami (5, 7 i 2) i Hiszpanami (5, 5 i 2). Najwięcej, bo aż 15 medali (4, 9, 2), zdobyli Rosjanie, którzy uplasowali się na piątej pozycji.