Mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Trzy medale jarosławskich kickboxerów

Łukasz Solski
KSW Sokół Jarosław
Zawodnicy Klubu Sportów Walki Sokół Jarosław zdobyli trzy medale podczas mistrzostw Polski juniorów i Pucharu Polski seniorów w kickboxingu (formuła kick light).

W zawodach w Kobyłce koło Warszawy wzięło udział blisko 400 osób. Michał Ośmak (kat. 74 kg - junior) odpadł w kwalifikacjach do finałów.

Mateusz Kubiszyn (kat. 89 kg - senior), mistrz Polski w full-contact, po dwóch pojedynkach skończył rywalizację z brązowym medalem. Trzeci był także Robert Sobczyszyn (kat. 79 kg - junior), ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów w tej formule, który uległ rywalowi z Gdańska.

Łukasz Flis (kat. 89 kg - senior) po ładnej i bardzo twardej walce przegrał swój pierwszy pojedynek i odpadł z turnieju.

Najlepiej wypadł Eryk Białowąs (84 kg - senior), który w trzech pojedynkach nie dał szans rywalom i dotarł do finału.

- Końcowa walka była bardzo techniczna i niestety minimalnie lepszy okazał się zawodnik z Kurzętnika. Ostatecznie Eryk wywalczył srebro - powiedział trener KSW Sokół Jarosław, Jacek Bronowski.