Mistrzostwa Polski Juniorów: AKS V LO Rzeszów z drugą porażką, ale wciąż ma szansę na grę w półfinale

AKS V LO Rzeszów
AKS V LO Rzeszów K_kapica_afk
Nie wiedzie się młodym siatkarzom AKS-u V LO Resovia w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów rozgrywanym w Dębicy. Siatkarze z Podkarpacia doznali drugiej porażki w fazie grupowej, ale zachowali szanse na awans do półfinału.

Podobnie jak pierwszego dnia, tak i drugiego rzeszowianie świetnie rozpoczęli mecz, tym razem z Treflem Gdańsk. Wygrali najpierw pierwszego, a następnie drugiego seta i wydawało się, że mogą sięgnąć po zwycięstwo w spotkaniu z liderem grupy. Niestety młodzież ze stolicy Podkarpacia nie wytrzymała presji i kolejne dwa sety padły łupem gdańszczan. W tie-breaku Trefl prowadził już 7:4, ale AKS nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Podopieczni Jerzego Wietechy nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na prowadzenie 11:9. Ciśnienie okazało się jednak zbyt duże i po niezwykle zaciętej końcówce mecz padł łupem ekipy z Pomorza. AKS miał nawet trzy piłki meczowa, ale rywalom udało się wszystkie wybronić. O porażce rzeszowian zadecydowały dwa błędy techniczne w końcówce.

Tymczasem w grupie A wyłoniona została już para półfinalistów. W piątek dowiemy się tylko, kto będzie najlepszy w grupie, a kto zajmie ostatnie miejsce.

Wyniki drugiego dnia mistrzostw Polski juniorów w Dębicy

Grupa A
AZS UWM Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 19:25, 21:25, 25:20, 11:15)
AZS 2020 Częstochowa – Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 15:25, 25:17, 25:14)

1. AZS 2020 Częstochowa246:2
2. Jastrzębskie Węgiel246:4
3. AZS UWM Olsztyn223:6
4. Skra Bełchatów223:6

W piątek grają: Skra – Olsztyn, Jastrzębie – Częstochowa.

Grupa BTrefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 3:2 (24:26, 20:25, 25:18, 25:20, 18:16)
MOS Wola Warszawa – Metro Warszawa 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:18)

1. Trefl Gdańsk246:2
2. Metro Warszawa234:4
3. MOS Wola Warszawa233:4
4. AKS V LO Rzeszów223:6

W piątek grają: Metro – Trefl, AKS V LO – MOS Wola.

Agata Sawicka z Developresu Rzeszów po porażce 2:3 z ŁKS-em Łódź w pierwszym meczu play-off Ligi Siatkówki Kobiet