Mistrzostwa Polski: Piotr Michalski obronił tytuł najlepszego sprintera w kraju

Piotr Michalski notuje, chyba najlepszy sezon w karierze
Piotr Michalski notuje, chyba najlepszy sezon w karierze Polska Press
Zawodnik Górnika Sanok Piotr Michalski po raz drugi z rzędy został mistrzem Polski w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Zawdy odbyły się na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim.

Michalski wygrał trzy z czterech startów w mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim. Jego największym konkurentem w tych zawodach był inny kadrowicz Sebastian Kłosiński. W zawodach nie brali udziały dwaj inni czołowi sprinterzy Artur Waś i Artur Nogal.
Sanoczanin nie miał sobie równych w obu biegach na 500 metrów, przegrał tylko raz z Sebastianem Kłosińskim na 1000 m, ale dzień później wziął na nim srogi rewanż na tym dystansie, pieczętując złoty medal.

Sanocki klub reprezentowali także: Klaudia Lorenc (14. miejsce), Piotr Nałęcki (9. miejsce), Szymon Zegarowicz (18. miejsce) i Mateusz Tokarski. Team sanoczan wystąpił też w sprinterskim biegu drużynowym: Zegarowicz, Michalski i Nałęcki zajęli 4. miejsce. W biegu drużynowym na 8 okrążeń drużyna w składzie: Nałęcki, Zegarowicz i Tokarski zajęła 5. miejsce.