Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie: Trzy medale dla Podkarpacia. Dominik Kida będzie walczył w finale

Dominik Kida
Dominik Kida Wisłok Rzeszów
Tak udanych mistrzostw Polski seniorów dla bokserów z naszego regionu nie było od ponad ćwierć wieku. Aż trzech naszych pięściarzy znalazło się na podium turnieju w Wałczu.

Brązowe medale wywalczyli Sebastian Ptak z Morsów Dębica i Mateusz Kubiszyn ze Stali Rzeszów, którzy zakończyli już swój udział w turnieju.

O tytuł mistrza Polski powalczy w piątek wieczorem Dominik Kida (początek transmisji TVP Sport o godz. 19.30). Zawodnik Wisłoka Rzeszów sensacyjnie awansował do finału pokonując po drodze kilku faworytów do złota w kat. 69 kg.

W eliminacjach Kida pokonał Marcina Latochę z KB Karlino, wielokrotnego medalistę mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych. W ćwierćfinale uporał się zaś z Adrianem Krukowskim z Mazura Ełk. Zawodnik Wisłoka wygrał jednogłośną decyzją sędziów, ale walka omal nie skończyła się przed czasem, bo zmęczony rywal ledwie dotrwał do końca.

W półfinale zaś Kida pokonał minimalnie na punkty 3:2 Michała Jarlińskiego z Championa Włocławek i w sobotę wieczorem skrzyżuje rękawice z reprezentantem Polski Karolem Łapawą z Gostynia.

W przypadku zwycięstwa Kida zostanie pierwszym mistrzem Polski w historii klubu Wisłok. 10 lat temu na drugim miejscu mistrzostwa Polski w Strzegomiu zakończył Michał Jabłoński, który dwa lata wcześniej wywalczył brąz.

Ostatnim mistrzem Polski z naszego regionu był z kolei Andrzej Rżany, który po złoto sięgnął w 1992 roku jako zawodnik Igloopolu Dębica, później Rżany jeszcze kilkakrotnie był najlepszy w kraju, ale już jako zawodnik Gwardii Warszawa. Rzeszów na swojego mistrza czeka już od 40 lat, ostatnim był Aleksander Brydak ze Stali Rzeszów - mistrz Polski z 1980 roku.