Mistrzostwa świata. Polska po horrorze wygrywa z Serbią

Tomasz Leyko
Złotą bramkę z Serbią zdobył Robert Orzechowski.
Złotą bramkę z Serbią zdobył Robert Orzechowski. Tomasz Leyko
Po dramatycznej końcówce Polska pokonała Serbię 25-24 w meczu grupy C mistrzostw świata w Hiszpanii

O wyniku meczu zdecydowały ostatnie dwie minuty. Przy remisie 24-24 najpierw źle rzucili Polacy. Minutę przed końcową syreną piłkę mieli Serbowie, ale grali w liczebnym osłabieniu. Serbski szkoleniowiec poprosił o czas ale znakomitą interwencją w polskiej bramce popisał się Sławomir Szmal.

Zostało 14 sekund i swój czas wykorzystał także Michael Biegler, trener Polaków. - Rzut oddajemy dopiero 3 sekundy przed końcem - powiedział do swoich zawodników.

Po wznowieniu gry do rzutu z dystansu przymierzał się Karol Bielecki. Rozgrywający Vive był skutecznie blokowany. Piłka trafiła więc do Roberta Orzechowskiego, który z prawego skrzydła trafił przy krótkim słupku bramki Stanica na dwie sekundy przed końcem.

Wygrana daje biało-czerwonym perspektywę gry z teoretycznie słabszym rywalem w fazie play-off.

POLSKA - SERBIA 25- 24 (11-13)

POLSKA: Szmal, Wichary - Jaszka 3, Lijewski K. 1, Bielecki 2, Wiśniewski 1, Jurecki B. 7, Jurecki M. 2, Grabarczyk, Lijewski M. 1, Syprzak, Kubisztal 3, Orzechowski 5.