Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi. Brąz Grzegorza Bieleckiego

Marcin Jastrzębski
Grzegorz Bielecki na najniższym stopniu podium był jedynym przedstawicielem naszego województwa. fot. Archiwum klubowe
W amerykańskim Killeen (w stanie Teksas) zostały rozegrane mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc kobiet i mężczyzn wszystkich grup wiekowych.

Reprezentacja Polski do Killeen wyleciała w 12 osobowym (10 mężczyzn i 2 kobiety) składzie. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 8 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Drużynowo wywalczyli 3 miejsce.

Ogromny sukces w mistrzostwach odniósł mieszkaniec Łańcuta, jedyny reprezentant Podkarpacia zawodnik LUKS-u "Zieloni" Łańcut - Grzegorz Bielecki. Startując w kategorii wagowej do 67, 5 kg w grupie wiekowej do lat 23 wywalczył brązowy medal.

Odniesiony sukces jest tym cenniejszy, bo klub nie ma niezbędnego zaplecza (odnowa, masażysta, psycholog itp.), które w innych krajach jest standardem.

Był to trzeci międzynarodowy start Grzegorza. W 2008 roku wywalczył 4. miejsce w mistrzostwach Europy seniorów (Bratysława), a w roku ubiegłym zdobył 6. miejsce w MŚ juniorów do lat 23 (Pilsen).

Poza tym drugą nominację startu w MŚ wywalczyła Monika Sroczyk podwójna złota medalistka MP juniorów (Giżycko 2010). Trenerem klubowym zawodników jest dr Adam Bielecki, tata Grzegorza.