MISTRZOWIE MOTORYZACJI Jeden z najmniejszych samochodów na...

  MISTRZOWIE MOTORYZACJI Jeden z najmniejszych samochodów na świecie - BMW Isetta 250. Lider w kategorii Bryka Roku!

  EH

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  MISTRZOWIE MOTORYZACJI Jeden z najmniejszych samochodów na świecie - BMW Isetta 250. Lider w kategorii Bryka Roku!
  1/9
  przejdź do galerii
  Trwa plebiscyt Nowin „Mistrzowie Motoryzacji”, którego głównym celem jest wyróżnienie najlepszych warsztatów, szkół nauki jazdy, salonów samochodowych oraz korporacji Taxi. Wyłonimy najlepszego mechanika, instruktora nauki jazdy oraz taksówkarza. Zaprezentujemy również super bryki oraz samochody do ślubu, którymi pochwalą się pasjonaci, dla których samochód to więcej niż pojazd. Dzisiaj przedstawiamy lidera w kategorii Bryka Roku.


  Bmw Isetta – UFO z Bawarii
  Prezentowane autko BMW Isetta 250 jest z 1959 roku.
  BMW Isetta wyróżnia się na drogach prawie tak jak wyróżniał by się spodek UFO na lotniku w Dubaju wśród Airbusów i Boeingów. Cechą charakterystyczną tego małego autka jest ulokowanie dziw wejściowych… są one z przodu autka, gdy otwierają się razem z nimi odsuwa się kolumna kierownicza umieszczona na ruchomym ramieniu.

  Mała Bemka posiada tez szyber dach… głównie ze względów bezpieczeństwa gdyż w przypadku stłuczki ze względu na drzwi z przodu i małe okienka właśnie nim jest droga ewakuacji.

  MISTRZOWIE MOTORYZACJI Jeden z najmniejszych samochodów na świecie - BMW Isetta 250. Lider w kategorii Bryka Roku!
  W autku mogą zmieścić się dwie osoby. Nie zabiorą dużo ze sobą bo miejsce na bagaż jest na małej półce z tyłu. Jest tez bagażnik na zewnątrz do którego można zamocować walizkę.

  Oprócz nietypowego wsiadania nietypowy jest także rozstawa kół te z przodu są znacznie szerzej od tylnych. Jest to spowodowane typem napędu, a w zasadzie tym, że oba kola tylne są napędzane razem za pomocą łańcuszka i by to funkcjonowało muszą być blisko siebie. Rozwiązanie to po prostu było tanie, a o to chodziło producentowi w ciężkich czasach powojennych – stworzyć autko dla ludu za rozsądną cenę… chyba się udało.

  Powstało ok 160 tys. egzemplarzy. Obecnie ze względu na niesztampowe rozwiązania autko cieszy się duża popularnością u kolekcjonerów i sympatyków marki.


  Dane techniczne
  • Prędkość maksymalna 80 km
  • Masa własna 350 KG
  • Masa całkowita 600 kG
  • Silnik BMW AG Munchen, czterosuwowym, górnozaworowy
  • Pojemność 245 cm3
  • Moc 9 kW przy obrotach 5800 obr/min
  • Chłodzenie powietrzem za pomocą dmuchawy
  • Gaźnik poziomy marki BING 1(22) 98
  • Skrzynia czterobiegowa
  • Instalacja elektryczna 12 V


  Fotografie wykonał: Artur Owsiany

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo