MKS Kańczuga efektownie zwyciężył Sokół Nisko. Trzy gole Marka Florka

Grzegorz Kostka
MKS Kańczuga (białe stroje) znakomicie rozpoczął nowy sezon.
MKS Kańczuga (białe stroje) znakomicie rozpoczął nowy sezon. Grzegorz Kostka
Mecz znakomicie ułożył się dla beniaminka z Kańczugi. Już w pierwszej akcji dynamiczny rajd Marka Florka, faulem na polu karnym zatrzymał bramkarz Sokoła.

Podyktowany rzut karny na gola zamienił Artur Grzebyk. Gdy przewagę na boisku zaczął zyskiwać Sokół, Maciej Lech podał do Marka Florka a ten strzałem przy krótkim słupku zdobył drugie gola dla MKS-U.

Trzy minuty później wspomniany już duet Lech -Florek znów ukąsił gości. Tuz przed przerwą Artur Lebioda strzałem z rzutu wolnego przeegzaminował Jacka Grocha.

W drugiej połowie optyczną przewagę posiadali goście. Ich ataki jednak pewnie rozbijała obrona MKS-u. W 60 minucie na polu karnym gospodarzy, Zięba z faulował Szewca.

Rzut karny strzelany przez Mrzygłoda na róg sparował Groch. Podłamani takim obrotem sprawy przyjezdni nie zagrozili już bramce Grocha, zaś Marek Florek po przejęciu piłki w środku boiska ograł bramkarza i zdobył swojego trzeciego gola, ustalając wynik meczu.

MKS KAŃCZUGA - SOKOŁ NISKO 4-0 (3-0)
1-0 Grzebyk (2-karny, po faulu Osiki na Florku), 2-0 Florek (29, podanie Lecha), 3-0 Florek (32, podanie Lecha), 4-0 Florek (72, po indywidualnej akcji)

MKS: Groch - Gaweł, Mazur, Sykała (51. Jagieła), Laska - Lech, Sochacki, Zięba (75. Mazgaj), Zając (63. Dobek) - Grzebyk (76. Cichy), Florek.

SOKÓŁ: Osika - Wlizło (39. Szesner), A. Nowak, Drabik, R. Wojtak (46. D. Wojtak), Szewc, Skiba (78. Woźniak), Lebioda, M. Nowak (87. Frankiewicz) - Mrzygłód, Kaczmarczyk.

SĘDZIOWALI Tomasz Szewczyk oraz Krzysztof Bizoń i Tomasz Borkowski (Dębica) ŻÓŁTE KARTKI Mazur, Sochacki, Grzebyk - Osika, A. Nowak, Drabik, R. Wojtak. WIDZÓW:500.