MKS Kańczuga zremisowała w derbach z Piastem Tuczempy

Grzegorz Kostka
Mecz znakomicie rozpoczęli goście. Szarżującego w polu karnym Grzegorza Hajduka sfaulował bramkarz miejscowych Mateusz Rak.

Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany otwierając wynik meczu. Piast po zdobyciu gola chciał pójść za ciosem, jednak dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Rak. Tuż przed przerwą MKS mógł wyrównać, jednak Maciej Skawina w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki.

Po przerwie więcej z gry mieli gospodarze, którzy ambitnie dążyli do wyrównania. W 65. minucie Nazar Litun zdecydował się na strzał z 25 metrów. Bramkarz gości wybił piłkę na róg, po którym Daniel Gaweł głową doprowadził do wyrównania.

Od tego momentu piłkarze gospodarzy jeszcze mocniej zaatakowali, jednak zabrakło wykończenia i skuteczności pod bramką przyjezdnych.

MKS KAŃCZUGA - PIAST TUCZEMPY 1-1 (0-1)
0-1 Hajduk (3-karny, faul Raka na Hajduku), 1-1 Gaweł (65-głową. dośrodkowanie z rogu).

MKS: Rak - Gaweł, Himicz, Kiszka - Cieleń, Krzeptoń (65, Kulas), Sochacki, Podstolak , Skawina - Litun, Bochnak (70, Bielec)

PIAST: Karnas - Kud, Jabłoński, Noga, Szuflita - Socha (46. Walczak), Kłymak (65. Adamarek), Sas, Pasaj - Hajduk, Iwański (65. Kwaśny).

SĘDZIOWAŁ Krzysztof Lipczyński oraz Piotr Wałęga i Tomasz Borkowski (Dębica) ŻÓŁTE KARTKI: Krzeptoń - Noga, Szuflita, Sas. WIDZÓW 150.