Po spółdzielni mleczarskiej z Trzebowniska przyszła kolej na Sanok. W piątek producent popularnych jogurtów dołączył do Grupy Mlekovita.

- Konsolidacja ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekovita to dla nas szansa na rozwój produkcji i eksportu - powiedział Nowinom Antoni Jaklik, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sanoku, kiedy pod koniec ubiegłego roku pojawiła się informacja o planowanej fuzji.

OSM Sanok oficjalnie została włączona w struktury Grupy Mlekovita 28 lutego, podczas walnego zebrania członków spółdzielni. Od 1 marca w wyniku koncentracji, zgodnie z prawem spółdzielczym, Mlekovita i OSM Sanok będą działać na rynku już jako jeden podmiot.

- Połączenie pozwala na optymalizację kosztów tak produkcji, jak i przerobu oraz logistyki - podkreślają w spółdzielni Mlekovita. - Sanok dzięki nam zyskuje rynek zbytu w skali ogólnopolskiej, my zaś utrwalamy i poszerzamy swoją obecność na Podkarpaciu.

Sanok decydował się na fuzję, obserwując politykę koncernu w przejętej wcześniej spółdzielni Resmlecz z Trzebowniska. Tam wielkich zwolnień nie było i utrzymano sztandarowe produkty, dodając do nich logo Mlekovity. W Sanoku ma być podobnie.

- Umacniając swoją markę, jednocześnie upowszechnimy produkty z Sanoka - mówią w Mlekovicie.

OSM Sanok - założona w 1956 roku spółdzielnia odbiera mleko od 800 dostawców z 22 gmin w 6 powiatach województwa podkarpackiego i produkuje m.in. mleko, kefiry, maślanki, jogurty, sery i twarogi.
Mlekovita - jest największą grupą mleczarską w Polsce. Tworzy ją 13 zakładów produkcyjnych i 23 własne centra dystrybucyjne, w tym pierwsza w branży hurtownia Cash&Carry. Mlekovita wytwarza szeroki asortyment ponad 500 markowych produktów.