Młoda Liga: Zaksa -Resovia 3:0. Rewanż w Rzeszowie!

Marek Bluj
Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii przegrali na wyjeździe z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 0:3 pierwszy mecz play-off o brązowy medal Młodej Ligi. Spotkanie numer 2 rozegrane zostanie w przyszły piątek (godz. 17) w Rzeszowie. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Jeżeli po dwóch pojedynkach będzie remis 1-1, to gospodarzami decydującego trzeciego meczu w sobotę (godz. 12) także będzie nasza drużyna.

Mecz, mimo zwycięstwa drużyny z Kedzierzyna był bardzo zacięty. Łączny czas gry, to 92 minuty. Trzecia partia trwała aż 36 minut. Podopieczni trenera Jerzego Wietechy przeważali w drugiej odsłonie. W trzeciej, od drugiej przerwy technicznej prowadzili trzema punktami i wydawało się, że zwyciężą i pozostaną w grze. Niestety, w grze na przewagi, górą byli gospodarze, którym pomagały nie tylko ściany...

- Jestem zadowolony z postawy chłopaków, nie oddali łatwo tego spotkania, które stało na wysokim poziomie. Sędziowie podjęli kilka przynajmniej kontrowersyjnych decyzji, kilka razy trochę podcięli nam skrzydła. Mamy motywację, aby ten wynik odwrócić w swojej hali. Jesteśmy w stanie skutecznie powalczyć z drużyną z Kędzierzyna o medal. Pod względem sportowym byliśmy dla Zaksy równorzędnym przeciwnikiem - komentował trener Jerzy Wietecha.

Spotkanie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Oglądali je m.in. zawodnicy pierwszej drużyny Zaksy z trenerem Danielem Castellanim, którzy w sobotę zagrają z Asseco Resovią decydujący mecz o tytuł mistrza Polski.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 3:0 (25:19, 25:23, 32:30)

Zaksa: Polański 3, Brzeziński 9 , Butryn 16, Andrulewicz 3, Kamiński 4, Zapłacki 11, Koziura (libero) oraz Piotrowski 2, Zasłonka, Andruszek.

Resovia: Kędzierski 1, Szalacha 13, Pałka 10, Filip 8, Kozdroń 7, Mordyl 8, Woś (libero) oraz Gąsior, Komenda, Jakubek.

Sędziowali: Marek Krupski i Waldemar Niemczura. Widzów 800.