Młodzi akrobaci z Podkarpacia zdobywali w Zielonej Górze medale mistrzostw Polski i wygrali klasyfikację województw. Mają za to 100 punktów

MB
Na najwyższym stopniu Julia Curzytek i Karol Szlęk, reprezentanci UKS Akrobata Łańcut Mat. pras.
Akrobaci sportowi z podkarpackich klubów bardzo udanie zaprezentowali się podczas rozegranych w Zielonej Górze mistrzostw Polski juniorów młodszych. Ne tylko zdobywali medale we wszystkich kolorach, ale także wygrali klasyfikację województw zgarniając za to 100 punktów zaliczanych do współzawodnictwa w systemie sportu młodzieżowego i wyprzedzając województwa mazowieckie i śląskie.

Na planszach Zielonej Góry o tytuły mistrzowskie rywalizowały zespoły startujące w kategorii wiekowej 11 – 16 lat. Mistrzami Polski na rok 2020 w konkurencji dwójki mieszane zostali Julia Curzytek i Karol Szlęk reprezentanci UKS Akrobata Łańcut.
Tytuł wicemistrzowski wywalczyła dwójka kobiet Anna Panek i Klaudia Maksimek oraz dwójka mężczyzn Dominik Kąkol i Wiktor Kąkol – obydwa zespoły z KS Piramida Rzeszów. Brązowy medal wywalczyły w dwójkach kobiet Emilia Gunia i Katarzyna Kunysz reprezentujące UKS Akrobata Łańcut.

W finałach startowały jeszcze 2 inne zespoły podkarpackie. Na „pechowym” 4 miejscu rywalizację ukończyła trójka kobiet Kamila Bizoń, Antonina Dłużeń i Emilia Królikowska z Klubu Sportowego Akrobatyka Ropczyce (brązowy medal przegrały 0, 050 pkt), 8. miejsce w tej samej konkurencji zajęły reprezentantki UKS Akrobata Łańcut Maja Czereba, Magdalena Jarosz, Zuzanna Szczęch.

W zawodach startowały także zespoły w klasie drugiej. Start zespołów podkarpackich w tej kategorii był również bardzo udany. Złote medale w dwójkach kobiet wywalczyły Nikola Kamińska i Gabriela Młynarczyk z Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie oraz w dwójkach mieszanych Daria Nowak i Michał Skiba z Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów.

Srebrny medal trafił do Gabrieli Młynarczyk, Amelii Sularz i Aleksandry Wrzos w trójkach kobiet, zaś bazowy do Mileny Lew i Amelii Sularz w dwójkach kobiet, obydwa zespoły reprezentują KAS Rzeszów.

W punktacji klubów 4 miejsce KAS Rzeszów, 6 miejsce UKS Akrobata Łańcut, KS Piramida Rzeszów, Klub Akrobatyki Stal Rzeszów, 18 miejsce Klub Sportowy Akrobatyka Ropczyce.