Młodzicy z Sanoka walczą o mistrzostwo

Waldemar Mazgaj
Spragnieni hokeja fani tego sportu z Sanoka będą mogli oglądać od wtorku do niedzieli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików z udziałem miejscowych Niedźwiadków.

W tym sezonie drużyna prowadzona przez Krzysztofa Ząbkiewicza zajęła pierwsze miejsce w Małopolsko-Podkarpackim Okręgu Hokeja na Lodzie i wywalczyła prawo reprezentowania regionu na mistrzostwach w Sanoku, gdzie rywalizować będzie osiem najlepszych w kraju drużyn z roczników 2001-2002.

W rozgrywkach grupowych Niedźwiadki zmierzą się kolejno z Unią Oświęcim (wtorek, godz. 18, kwadrans wcześniej ceremonia otwarcia), Zagłębiem Sosnowiec (środa o 18) i ŁKH Łódź (czwartek o 18). Dwie najlepsze ekipy z grupy awansują do sobotnich półfinałów i niedzielnych spotkań o 1. i 3. miejsce. Na niedzielne popołudnie przewidziano ceremonię zakończenia mistrzostw i dekorację medalami.

- Fajnie by było, gdyby chłopcy wyszli z grupy, ale cel nadrzędny to możliwość gry z rówieśnikami i nadzieja, że część z tych chłopaków za 4 lata zagra na poziomie ekstraklasy – mówi Marcin Ćwikła, były doskonały hokeista m.in. sanockiego klubu, a obecnie prezes Niedźwiadków.

Drużyna trenera Ząbkiewicza bierze też udział w rozgrywkach Karpackiej Młodzieżowej Lidze Hokeja, w weekend grała w 4. turnieju ligi w Debreczynie na Węgrzech, gdzie zajęli trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej Karpackiej Młodzieżowej Lidze Hokeja uplasowali się na tej samej pozycji na sześć zespołów.

Warto też dodać, że sanocka ekipa żaka starszego prowadzona przez trenera Michała Radwańskiego od 18 do 23 kwietnia grać będzie w Bytomiu w mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej.