Młodziczka Azalii druga w finale Nutella Mini Tour de Pologne

W Nutella Mini Tour de Pologne startują od kilku lat tysiące młodych kolarzy. W Rzeszowie też pojawił się ich cały tłum minitourdepologne
Malwina Mul (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) zajęła 2. miejsce w zakopiańskim, wielkim finale Nutella Mini Tour de Pologne. Utalentowana młodziczka przegrała dosłownie o 10 centymetrów z Olgą Wankiewicz (Kopernikus Toruń).

- Malwina zaatakowała, ale rywalka nie dała się zerwać z koła. W końcówce Malwina trochę za szybko zaatakowała, pięćset metrów przed metą. Prowadziła, ale Olga ją dogoniła i miała nieco więcej sił na finiszu - ocenia Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

U młodzików Nikodem Piersiak, kolega klubowy Malwiny, zajął 10. pozycję, a Mateusz Szymbara (Stal Rzeszów) 19. Wśród żaków o sekundę 3. lokatę przegrała Joanna Muskus, a Łukasz Stachula wśród chłopców zajął 15. pozycję (oboje Azalia).

W środę przed rzeszowskim, 4. etapem TdP Malwina wygrała Puchar Młodzików. U chłopców Mateusz zajął 4., a Nikodem 5. lokatę. W rywalizacji żaków Joanna i Łukasz byli na 2. pozycjach. Borys Klaczkowski ze Stali wywalczył 5. miejsce.