MMP seniorów, juniorów i młodzików w karate. Dominacja...

  MMP seniorów, juniorów i młodzików w karate. Dominacja Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate

  Marcin Jastrzębski

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  MMP seniorów, juniorów i młodzików w karate. Dominacja Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate

  ©Archiwum klubowe

  W Wieliczce pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się podwójne zawody, Mistrzostwa Makroregionu Południowego Seniorów i Juniorów w Karate Kyokushinkai i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushinkai.
  MMP seniorów, juniorów i młodzików w karate. Dominacja Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate

  ©Archiwum klubowe

  W obydwu turniejach karatecy LKKK zdobyli sporo punktowanych miejsc, co dało leżajszczanom drużynowe dwa pierwsze miejsca. Zawody makroregionu południowego raz do roku gromadzą najlepsze kluby karate stylu kyokushin.

  Choć w turnieju mogą brać udział wszystkie kluby zrzeszone w Polskim Związku Karate na udział w zawody tej rangi decydują się tylko najsilniejsze kluby z terenu południowo-wschodniej Polski.

  - Właśnie z najlepszymi przyszło zmierzyć się reprezentantom LKKK - mówił Dariusz Burda, opiekun LKKK.

  W tegorocznym wielickim turnieju udział wzięło 186 zawodników z 22 klubów z takich ośrodków jak Kraków, Kielce, Busko Zdrój, Tarnów, Nowy Sącz, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Limanowa, Bukowno, Jasło, Stalowa Wola, Rzeszów, Stary Sącz, Wieliczka i Leżajsk.

  - Nasz klub nie był najliczniejszym z reprezentowanych na zawodach, a jednak zdołał wywalczyć drużynowo dwa pierwsze miejsca deklasując w ten sposób dużo większe i bardziej utytułowane kluby - podkreślał Burda.

  Pierwsze miejsca i tytuły mistrzów makroregionu wśród naszych reprezentantów zajęli: Izabela Dec, Katarzyna Burda, Paulina Majder, Marcin Olszowy, Maciej Jeziorowski, Krzysztof Zając. Tytuły wicemistrzowskie przypadły w udziale Robertowi Szcucowi, Mateuszowi Zielińskiemu, Hubertowi Fleszarowi, Natalii Stachuli, a brązowe krążki wywalczyli Karol Kurzyp i Oskar Szczuka.

  Szczególnym podkreślenia wydaje się fakt, że Robert Szczuc swoją pierwszą walkę w turnieju zakończył już po 48 sekundach nokautując aktualnego mistrza Polski młodzieżowców.

  Na uwagę zasługuje również wspaniała postawa Mateusza Zielińskiego, który po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych w finale uległ dopiero w "bratobójczej" walce swojemu klubowemu koledze, ale też aktualnemu mistrzowi Europy Maciejowi Jeziorowskiemu. W turnieju również uczestniczyli zawodnicy Konrad Kowalski i Julia Żak oraz sędziowie sensei Dariusz Burda, Piotr Jeziorowski i sekundanci Artur Majder i Leszek Kurasz.

  Na podsumowującej imprezę dekoracji zwycięzców widać było wielkie zaskoczenie wśród ekip tak spektakularnym zwycięstwem LKKK.

  Ubiegłoroczne tytuły mistrza i wicemistrzyni europy oraz ostatnio zdobyte tytuły mistrzów makroregionu stawiają Leżajski Klub Kyokushin Karate w ścisłej czołówce polskiego karate.

  Efekty zaczyna przynosić cierpliwa praca treningowa instruktorów prowadzona pod kierownictwem sensei Dariusza Burdy, ale również trafna z perspektywy czasu decyzja o pozostaniu LKKK w najbardziej liczącej się na świecie organizacji jaką jest International Karate Organization Kyokushin-kaikan (IKO I) i nie przechodzenie do innych małych organizacji.

  Klasyfikacja drużynowa seniorów i juniorów:

  1. LEŻAJSK 28 pkt.
  2. KRAKÓW YMCA 24 pkt.
  3. KIELCE 22 pkt.
  4. LIMANOWA IKO 22 pkt.
  5. TARNOBRZEG 17 pkt.
  6. KROSNO 11 pkt.
  WIELICZKA 11 pkt.

  Klasyfikacja drużynowa młodzików:

  1. LEŻAJSK 17 pkt.
  2. NOWY SĄCZ 14 pkt.
  3. JASŁO 12 pkt.
  4. KROSNO 11 pkt.
  5. LIMANOWA KWF 7 pkt.
  6. WIELICZKA 7 pkt.
  7. BUSKO ZDRÓJ 5 pkt.
  8. LIMANOWA IKO 5 pkt.
  9. STARY SĄCZ 5 pkt.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo