Moc emocji w Rzeszowie. Pewne punkty Kolpingu

tor
Wang Zeng Yi wykonał swoje zadanie w stu procentach. Jego koledzy też nie dali plamy. Krystyna Baranowska
Zwycięstwami zakończyły się mecze ekstraklasy mężczyzn w tenisie stołowym z udziałem dwóch Podkarpackich klubów. Sporo emocji dostarczył zwłaszcza mecz w Rzeszowie.

Dzięki wygranym Filipa Szymańskiego zacięty mecz w Rzeszowie, w którym SPAR AZS Politechnika pokonała 3:2 Morliny Ostróda.

Przez ponad 3 godziny nastroje wśród kibiców "akademików" falowały, jak na wzburzonym morzu. Nasi od pierwszej gry musieli gonić wynik, ponieważ Tomasz Lewandowski przegrał wojnę nerwów w V secie starcia z Anthonym. Morliny ponownie wyszły na plus, ale skończyło się happy endem; Lewandowski przejechał się po Płatonowie, a w ostatnim meczu Filip Szymański zachował więcej zimnej krwi od Hindusa.

Dziwny scenariusz miała pierwsza gra pojedynku Kolpingu Jarosław z Energą Manekin Toruń. Szczetynin w I secie i IV robił z Chih-Chi Wu, co chciał, ale w V partii nie zdołał pójść za ciosem i wygrał faworyt.

- Potem wielkiej historii już nie mieliśmy - mówi Kamil Dziukiewicz, trener jarosławian. - Wandżi zrobił swoje, Niekwiadowicz zrewanżował się Kulpie za porażkę z poprzedniego sezonu, a Szczetynin postawił kropkę nad i.

Mecz obserwowało 300 kibiców. Jeszcze więcej można się ich spodziewać 4 grudnia, gdy odbędą się derby regionu z rzeszowskimi "akademikami".
Kolping Frac Jarosław - Energa-Manekin Toruń 3:1
0-1 Jewgienij Szczetynin - Chih-Chi Wu 2:3 (11:1, 7:11, 8:11, 11:2, 8:11),
1-1 Wang Zeng Yi - Grzegorz Adamiak 3:0 (11:7, 11:5, 11:5),
2-1 Witalij Niekwiadowicz - Konrad Kulpa 3:1 (11:8 7:11 11:9 11:7),
3-1 Szczetynin - Adamiak 3:1 (11:7, 10;12, 11:6, 11:7).

SPAR Extramarkert.pl AZS Politechnika Rzeszowska - Condohotels Morliny Ostróda 3:2
0-1 Tomasz Lewandowski - Amalraj Anthony 2:3 (11:6, 8:11, 11:7, 9:11, 17:19),
1-1 Filip Szymański - Paweł Płatonow 3:1 (11:5, 10:12, 11:8, 11:9),
1-2 Paweł Chmiel - Karol Szarmach 2:3 (11:8, 12:10, 6:11, 9:11, 9:11),
2-2 Lewandowski - Płatonow 3:0 (11:9, 11:6, 11:7),
3-2 Szymański - Anthony 3:2 (8:11, 11:8, 12:14, 11:9, 14:12).