Mocny spadek Kolpinga

Waldemar Mazgaj
Robert Floras i jego koledzy z Kolpinga mają teraz pod górkę w walce o "czwórkę". PKS Kolping Frac Jarosław
Jarosławianie przegrali w Działdowie w bardzo ważnym meczu o „czwórkę” i zanotowali spory spadek w tabeli. Nie powiodło się też ekipom z Rzeszowa i Frysztaka.

Dekorglass Działdowo - Kolping Frac Jarosław 3:0

1:0 Peng Tang – Bartosz Such 3-1 (8, 7, -4, 7); 2:0 Patryk Chojnowski – Wang Zeng Yi 3-2 (10, 9, -9, -11, 10); 3:0 Jiri Vrablik – Robert Floras 3-1 (6, 6, -9, 8).

Firmowy team Fraca przegrał niby wyraźnie, ale powiedzieć, że nie powalczył byłoby kłamstwem. Szczególnie ciekawy był mecz pomiędzy Chojnowskim a „Wandżdzim”. Zawodnik Kolpinga wyrównał ze stanu 0-2, w 5. secie Chojnowski prowadził 10:6 i za moment był remis. Natomiast Floras w 4 secie wygrywał 3-4 „oczkami” ale Czech wyrównał na 8:8 i poszedł za ciosem przerywając gorszą serię. Mimo „szybkiego” wyniku mecz trwał prawie 130 minut.

Palmiarnia Zielona Góra - Strzelec Frysztak 3:0

1:0 Lucjan Błaszczyk – Paweł Płatonow 3-1 (-6, 10, 7, 8); 2:0 Kamil Nalepa – Michał Dąbrowski 3-1 (7, -4, 9, 8); 3:0 Miroslav Horejsi – Mateusz Czernik 3-1 (-2, 9, 10, 4).

Ekipa z Frysztaka była bez szans. Goście postawili wszystko na jedną kartę wystawiając swojego lidera Płatonowa już w pierwszej grze na Błaszczyka. „Lucek” jednak zbyt dobrze zna byłego kolega z drużyny i tylko w 1 secie dał się zaskoczyć.

ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz - AZS Politechnika Rzeszów 3:1

1:0 Adam Pattantyus – Mateusz Gołębiowski 3-0 (13, 4, 5); 2:0 Andrew Baggaley – Tomislav Kolarek 3-0 (5, 6, 11); 2:1 Artur Białek – Tomasz Lewandowski 2-3 (8, -6, -6, 9, -6); 3:1 Pattantyus – Kolarek 3-1 (8, 6, -8, 9).

Kolejny mecz, z zespołem „w zasięgu” pokazał, że swojej optymalnej formy wciąż szukają Gołębiowski i Kolarek.

POZOSTAŁE WYNIKI: Energa-Manekin Toruń – Odra Głoska Metraco Miękinia 3:0, Morliny Ostróda – Olimpia-Unia Grudziądz 2:3, 3S Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3.