Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Modernizacja instalacji w zakładzie SARIA w Przewrotnem. Koniec ze smrodem?

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Zakład przetwórstwa odpadów pochodzenia zwierzęcego działa od 1980 roku.  W 1997 stał się on własnością firmy SARIA
Zakład przetwórstwa odpadów pochodzenia zwierzęcego działa od 1980 roku. W 1997 stał się on własnością firmy SARIA Krzysztof Kapica
Mieszkańcy Przewrotnego narzekają na uciążliwe zapachy, które wydobywają się z zakładu przetwórczego SARIA. Firma tłumaczy, że skutecznie modernizuje instalacje. Zapewnia też, że biofiltr już działa i jest coraz bliżej do eliminacji uciążliwych zapachów.

O problemie mieszkańców Przewrotnego pisaliśmy już kilka razy. Doskwiera im smród, wydobywający się z zakładu SARIA. Zgodnie z obietnicami firma zamierza wyeliminować te uciążliwe zapachy.

- SARIA usprawnia wykorzystywane technologie i systemy antyodorowe służące wyeliminowaniu niedogodności, z którymi mierzą się mieszkańcy Przewrotnego i okolicznych miejscowości. W ostatnich dniach wymieniono złoże biofiltracyjne funkcjonującego w zakładzie biofiltra, stanowiącego część instalacji oczyszczającej powietrze

- czytamy w komunikacie zakładu SARIA.

- Dodatkowo została ona wyposażona w nowoczesny system monitorujący kondycję mikrobiologiczną urządzenia. Poprzez naturalną przemianę materii zasiedlonych w biofiltrze mikroorganizmów, dojdzie do skutecznej przemiany substancji zapachowych na neutralne w zapachu związki.

Wiktor Daniluk, dyrektor zakładu SARIA zapewnia, że firma podejmuje działania zmierzające do eliminacji niedogodności zapachowych, z którymi mierzy się firma, ale także lokalna społeczność.

- Ostatnia wymiana biofiltra, którą wykonaliśmy w zakładzie, to praktyczny dowód naszych zapewnień o stałej modernizacji wykorzystywanych technologii - mówi Daniluk.

- Instalacja nowego biofiltra wpisuje się także w szerszy kontekst naszych działań inwestycyjnych. Naszym kolejnym krokiem będzie zakończenie budowy instalacji antyodorowej - tak jak zadeklarowaliśmy w oficjalnym oświadczeniu - w ciągu czterech miesięcy od uzyskania stosownych decyzji administracyjnych.

Wymiana złoża biofiltracyjnego jest dodatkowym działaniem realizowanym obok inwestycji, wykonanie której zadeklarowano podczas jednej z ostatnich sesji Rady Gminy Głogów Małopolski.

Toksyczny muchomor czerwony to najbardziej znany kolorowy grzyb. Ale takich o wyrazistych kolorach jest więcej, a niektóre są jadalne. Zobacz, jak wyglądają!

Niebieskie, zielone i fioletowe. Grzyby zaskakują kolorami, ...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24