Motor dodał gazu i wygrał w Krośnie. Osłabiona Stal Rzeszów i KSM na końcu klasyfikacji. W środę na krośnieńskim torze kolejne zawody

bum
W środę w Krośnie ostatni już turniej grupowy DMPJ
W środę w Krośnie ostatni już turniej grupowy DMPJ Krzysztof Kapica
Speed Car Motor Lublin wygrał w Krośnie turniej VII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów grupy B. Drugie miejsce zajęła Unia Tarnów, a trzecie Włókniarz Częstochowa. W środę na krośnieńskim torze ta sama stawka zawodników ścigać się będzie ponownie - w zaległej 4. rundzie, którą KSM organizuje w zastępstwie za Orła Łódź. Początek zawodów o godzinie 16.

Motor, od kiedy wrócił do ścigania Oskar Bober, dodał gazu i wygrał drugi turniej z rzędu i praktycznie zapewnił sobie awans do finału. Zmalały szanse Stali Rzeszów, która startowała tylko w dwuosobowym składzie i zajęła szóste, przedostatnie miejsce w zawodach. Osiem punktów zdobył do rzeszowskiej drużyny Michał Curzytek, który - jak zwykle się podobał - a siedem Aureliusz Bieliński. Mateusz Rząsa i Arkadiusz Potoniec przedstawili zwolnienia lekarskie. KSM Krosno także jechał w dwójkę, bo Konrad Stec jest chory. Pięć oczek dla Wilków zdobył Krystian Stefanów.

Zawody oglądało blisko 200 osób, ale nie przeżywali oni jakichś specjalnych emocji. Może w środę będzie więcej. Start o godzinie 16.

Wyniki:
1. Speed Car Motor Lublin - 25 pkt.
: Oskar Bober - 9 (3,3,2,1); Emil Peroń - 6 (1,2,2,1); Wiktor Lampart - 10 (3,3,2,2).

2. Grupa Azoty Unia Tarnów - 21: Mateusz Cierniak - 9 (3,1,3,2); Dawid Rempała - 2 (2,0,0,0); Patryk Rolnicki - 10 (2,2,3,3).

3. forBET Włókniarz Częstochowa - 20: Adrian Woźniak - 1 (-,d,1,0); Bartosz Świącik - 3 (1,2,t,-); Mateusz Świdnicki - 6 (-,3,-,3), Michał Gruchalski - 10 (3,3,1,3).

4. ROW Rybnik - 19: Lars Skupień - 11 (2,3,3,3); Mateusz Tudzież - 3 (0,t,1,2); Przemysław Giera - 5 (1,1,3,0).

5. Orzeł Łódź - 18
: Jakub Miśkowiak - 9 (2,2,3,2); Mateusz Błażykowski - 4 (0,3,1,-); Maciej Kuromonow - 4 (w,-,3,1); Eryk Borczuch - 1 (1,w).

6. Stal Rzeszów - 15: Michał Curzytek - 8 (3,1,2,2); Aureliusz Bieliński - 7 (2,2,2,1); Mateusz Rząsa - ns; Arkadiusz Potoniec - ns.

7. KSM Krosno - 5: 1. Konrad Stec - ns; Daniel Bajor - 0 (w,0,w,w); Krystian Stefanów - 5 (1,1,1,2).