MP juniorów starszych. Stal SprintExpress Rzeszów z medalami i pucharem Fair Play

Marcin Jastrzębski
Juniorzy starsi Stali SprintExpress Rzeszów w sobotę spotkaniem z Lechem Poznań zakończyli rywalizację w finałowym turnieju mistrzostw Polski.

Ostatni mecz przegrali (1-3), ale do Rzeszowa wrócili z podniesionymi głowami.

Młodzieżowcy rzeszowskiej Stali turniej rozpoczęli z wysokiego "C". Wysoko pokonali Koronę Kielce (4-0), pokazując tym samym, że nie przyjechali tam na wycieczkę.

- Byliśmy w tym gronie kopciuszkiem, ale boisko pokazało, że nie dzieli nas żadna różnica, jeśli chodzi o poziom sportowy - podkreślał Marcin Wołowiec, trener naszych juniorów.

Później był niesamowity mecz z Zagłębiem Lubin, w którym Stal prowadziła już 2-0, ale ostatecznie przegrała 3-4. Obrońca tytułu pokazał charakter, pokonał Stal, następnie Koronę i znów lubinianie okazali się najlepsi w kraju. Na koniec był pojedynek z Lechem Poznań, w którym naszym brakowało już sił, a rywal nie odpuszczał.

- Brakowało nam odnowy biologicznej, lepszej opieki medycznej. Nie chce siebie, chłopaków usprawiedliwiać ani narzekać, ale jeśli chodzi o sprawy organizacyjne jesteśmy daleko za klubami, z którymi walczyliśmy jak równy z równym - podsumował Wołowiec.

Nasi grali czysto, dostali za to nagrodę. Puchar Fair Play za najmniejszą ilość kar indywidualnych. W finale otrzymali tylko jedną, tak jak Korona. Nagrodą powędrowała do naszych, bo w rozgrywkach centralnych w sumie otrzymali tylko cztery żółte kartoniki, mniej niż kielczanie.

Młodzieżowa drużyna Stali Rzeszów w finale takich rozgrywek wystąpiła po raz trzeci. Wcześniej, dwukrotnie będąc w finałach, zajmowała trzecie miejsce.

W 1983 roku (trener Władysław Patycki) nasi w innej niż teraz formule zajęli trzecie miejsce. W spotkaniu o trzecia lokatę pokonali Ruch Chorzów. Rzeszowianie brązowe medale zdobywali także w 1986 roku (trener Kohut Edward).

Cała drużyna Stali kieruje podziękowania dla sponsora - firmy SprintExpress, która mocno wspiera wszystkie grupy młodzieżowe rzeszowskiego klubu, szczególnie juniorów starszych.