MP juniorów: Wygrana Stali i porażka Juvenii

Juniorzy Stali Mielec pokonali na otwarcie turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski w Zawierciu Kusego II Szczecin. Niestety w Zawadzkim pierwszej porażki doznała Juvenia Rzeszów.

Mielczanie bardzo wysoko, bo aż 39-26 ograli drugi zespół Kusego, już do przerwy Stal prowadził 21-13 i była zespołem zdecydowanie lepszym. W drugim meczu tego turnieju, gospodarze, Viret CMC Zawiercie uległ Agrykoli Warszawa 23-24 (13-12). Dziś mielczanie zagrają z Agrykolą, a Viret z Kusym II.

Szczypiorniści Juvenii Rzeszów słabo zagrali pierwszą połowę i to okazało się dla nich zgubne. Zespół ASPR uciekł im w pierwszych 30 minutach na 7 bramek i tak zostało prawie do końca meczu. Druga połowa była lepsza dla rzeszowian, ale to nie wystarczyło. Ostatecznie Zawadzkie pokonało zespół z Rzeszowa 32-26 (14-7). W drugim meczu tej grupy Nielba Wągrowiec uległa Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 37-38 (16-19).

Dziś Juvenia zmierzy się z Nielbą, a Zawadzkie z Piotrkowianinem.