MŚ 2018. Kapitalne trafienie Kolarova. Serbia uporała się z Kostaryką

Bartosz Głąb
W pierwszym meczu grupy E Serbia pokonała Kostarykę 1:0
W pierwszym meczu grupy E Serbia pokonała Kostarykę 1:0 East News
MŚ 2018. Reprezentacja Serbii od zwycięstwa rozpoczęła udział w rosyjskim turnieju. Zespół z Bałkanów pokonał rewelację poprzednich mistrzostw Kostarykę 1:0. Komplet punktów zapewnił Serbom przedniej jakości strzał Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego.

Spotkanie na Cosmos Arena w Samarze należało do tych z gatunku wyrównanych. Początek prowadzony był na dużej intensywności, ale z czasem oba zespoły coraz bardziej zwalniały tempo. W pierwszej części meczu niewielką przewagę miała reprezentacja Serbii, jednak nie potrafiła stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Okazję miała za to Kostaryka, kiedy w 13. minucie Giancarlo Gonzalez, będąc niepilnowanym tuż przed bramką Vladimira Stojkovića, fatalnie uderzył głową.

Początek drugiej części również należał do Serbii. W 56. minucie Kostaryka straciła piłkę na własnej połowie i David Guzman sfaulował Aleksandara Mitrovića przed własnym polem karnym. Do rzutu wolnego poszedł Aleksandar Kolarov i w swoim stylu popisał się cudownym strzałem niemal w samo okienko bramki Keylora Navasa. Serbia mogła cieszyć się z prowadzenia.

Bramka Kolarova w meczu Kostaryka - Serbia:

Od tego momentu inicjatywę przejęła Kostaryka. Zespół z Ameryki Południowej bił jednak głową w mur, z trudem rozgrywając piłkę w środku pola. Nie potrafił zbliżyć się do pola karnego rywali, których defensywa była tego dnia bardzo dobrze dysponowana.

Taki obraz meczu mieliśmy aż do jego zakończenia. Nie działo się wiele ciekawego jeśli chodzi o piłkarskie wydarzenia. W końcówce meczu dał natomiast znać gorący temperament Serbów. Najpierw przy ławce rezerwowych Kostaryki doszło do przepychanki pomiędzy Nemanją Maticiem, a asystentem selekcjonera reprezentacji Kostaryki, który zabrał Serbowi piłkę. Z kolei w doliczonym czasie gry były gracz Legii Warszawa Aleksandar Prijović, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej, po weryfikacji w systemie VAR został ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala ręką w twarz (w trakcie walki o pozycję).

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Serbów 1:0, co daje im świetną pozycję przed kolejnymi spotkaniami. Wieczorem w drugim meczu tej grupy w Rostowie Brazylia zmierzy się ze Szwajcarią. W następnej kolejce Kostaryka zagra z Brazylią, a Serbia zmierzy się ze Szwajcarią.

Piłkarz meczu: Aleksandar Kolarov
Atrakcyjność meczu: 5/10

Rosja, jakiej nie znacie! Magazyn Sportowy24 MUNDIAL

Polskie stadiony przed i po remoncie. Zmiany nie do poznania!

Materiał oryginalny: MŚ 2018. Kapitalne trafienie Kolarova. Serbia uporała się z Kostaryką - Gol24