MŚ w piłce ręcznej. Polacy przegrali ze Słowenią

Tomasz Leyko
Michał Jurecki rzucił dla Polski 5 bramek.
Michał Jurecki rzucił dla Polski 5 bramek. commons.wikimedia.org/wiki
Polacy minimalnie przegrali ze Słowenią (24-25) w meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej. Zadecydowała słaba skuteczność w drugiej połowie.

Przed spotkaniem ze Słowenią na polską ekipę spadły same plagi. Kontuzja Mariusza Jurkiewicza okazała się poważniejsza (złamana kość śródręczna) i mundial dla niego jest już sprawą zamkniętą.

Po meczu z Arabami mocno poturbowany był Adam Wiśniewski. "Gadżetowi", którego jeden z rywali uderzył w skroń założono trzy szwy. Za Jurkiewicza wezwano z kraju Piotra Grabarczyka. Potem pojawiła się informacja, że w trybie pilnym ściągnięty będzie Marcin Lijewski. To oznacza, że mistrzostwa kończą się dla mielczanina Marka Szpery lub Roberta Orzechowskiego.

Najgorsze, że całe zamieszanie powstało przed pierwszym poważnym sprawdzianem Polaków na mistrzostwach czyli wczorajszym pojedynkiem ze Słowenią.

Sam mecz Polacy zaczęli znakomicie. Świetnie przed przerwą rzucali bracia Jureccy. Do przerwy Polacy mieli skromną zaliczkę 3 goli, którą niestety roztrwonili na początku II połowy (14-14, 14-16).

Biegler poprosił o czas ale do 45.min nasz zespół zdobył tylko 2 bramki (15-19), fenomenalnie bronił Prost. Gdy Polacy zaczęli łapać wiatr w żagle czerwoną kartkę dostał Kamil Syprzak (uderzenie rywala). Minutę przed końcem znakomitą szansę na wyrównanie zmarnował Bartosz Jurecki, a w chwilę później Uros Zorman pognębił Polaków (23-25). Jeszcze na 42 sekundy przed końcem Michał Kubisztal zmarnował rzut karny.

POLSKA - SŁOWENIA 24-25 (14-11)

POLSKA: Szmal - Bielecki 1, K. Lijewski 3, Orzechowski 2, Jaszka 3, Kubisztal, Syprzak 1, B. Jurecki 6, Wiśniewski 2, Bartczak 1, M. Jurecki 5.
SŁOWENIA: Skof, Prost - Zorman 2, Skube, M. Zvizej 1, Dolenec 7, L. Zvizej 1, Gajic 6, Mackovsek 8, Kavticnik, Dobelsek, Gaber, Bezjak.