Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Anglia – Szwecja 2:0 [BRAMKI, WYNIK]

etc
Mundial 2018: Anglia - Szwecja BRAMKI, WYNIK. W półfinale melduje się również Anglia. Drużyna Garetha Southgate’a bez problemów wyeliminowała Szwecję, wygrywając z nią 2:0 (1:0). Po golu strzelili Harry Maguire i Dele Alli. Anglia Szwecja zobacz skrót!

SKRÓT MECZU: Anglia - Szwecja BRAMKI, WYNIK. Do przerwy 1:0
W pierwszej połowie obejrzeliśmy gola, ale nie ładną grę. To nie było tak widowiskowe 45 minut jak wczorajsze Brazylii z Belgią. Szwedzi prezentowali dość prosty futbol oparty na walce i nielicznych kontratakach. Anglicy natomiast zadowolili się głównie rozgrywaniem stałych fragmentów. Po rzucie rożnym zresztą objęli prowadzenie.

Do siatki trafił Harry, lecz nie Kane. To jego imiennik Maguire najlepiej odnalazł się w polu karnym i głową zwieńczył dośrodkowanie od Ashleya Younga. Była wtedy 30 minuta. Rodacy na trybunach, w strefach, pubach i domach oszaleli z radości. Przed przerwą próbował ich jeszcze uszczęśliwić Raheem Sterling. Napastnik nie powtórzył jednak wyczynu stopera, ponieważ za długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie kopnął nad poprzeczką. To była wyborna okazja do zamknięcia tego meczu.

Mundial 2018. Szwecja – Anglia 0:1: gol Harry'ego Maguire'a

SKRÓT MECZU: Anglia - Szwecja BRAMKI, WYNIK. Zmarnowana szansa
Stateczna do tej pory Szwecja przebudziła się nieco po zmianie stron. Dopiero wtedy oddała zresztą pierwszy celny strzał. Gdyby nie doskonała interwencja Jordana Pickforda to mielibyśmy wyrównanie, a potem niewykluczone, że nawet dogrywkę. To się nie wydarzyło, tym bardziej że kolejne klarowne sytuacje też zostały zmarnowane.

Anglia wykończyła Szwecję na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem. Znowu zadecydowała wrzutka choć nie ze stałego elementu gry. Na 2:0 podwyższył Dele Alli, który zamknął dośrodkowanie z prawej strony od Jesse Lingarda. Przeciwnikiem Anglii w półfinale będzie albo Chorwacja, albo gospodarz turnieju, Rosja.

Mundial 2018. Szwecja – Anglia 0:2: gol Dele Alliego

Skrót meczu: Anglia - Szwecja BRAMKI, WIDEO
Mundial 2018. 1/4 finału, Szwecja – Anglia (skrót meczu)

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Anglia – Szwecja 2:0 [BRAMKI, WYNIK] - Gol24