Mundial 2022. Argentyńskie media: Messi, od snu do koszmaru

Piotr Rutkowski
Lionel Messi będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o pierwszym meczu swojej drużyny na tegorocznym mundialu KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
Reprezentacja Argentyny sensacyjnie przegrała 1:2 z Arabią Saudyjską w pierwszym meczu grupy C na mistrzostwach świata w Katarze. Przed podopiecznymi Lionela Scaloniego jeszcze spotkania z Meksykiem i Polską.

Nagłówki argentyńskich portali:

• "Argentyna pokonana przez niezmordowaną i dobrze zorganizowaną Arabię Saudyjską. To zostanie zapamiętane jako jedna z największych sensacji w historii mistrzostw świata" - zaznaczono na stronie internetowej "Buenos Aires Times".
  • "Upadek w Katarze. Potężny cios dla Argentyny na początek" - La Nacion
  • “Messi, od snu do koszmaru” - Ole

Dziennik "La Nacion" wskazuje na smutny i niespodziewany początek turnieju dla Argentyny. Zauważa, że jej piłkarze wciąż mają szanse na wyjście z grupy, ale będą musieli mierzyć się z potencjalnie silniejszymi od Saudyjczyków piłkarzami Meksyku oraz Polski.

Ponadto dziennikarze "La Nacion" ocenili, że trener Arabii Saudyjskiej Herve Renard na tyle dobrze zmotywował swoich podopiecznych do walki w drugiej połowie, że doprowadzili ich do zwycięstwa i największej dotychczas sensacji podczas rozpoczętego w niedzielę mundialu w Katarze.

Z kolei stołeczny dziennik "Clarin" zarzuca drużynie Scaloniego, że "przespała" drugą połowę meczu. Gazeta odnotowuje też, że pomimo siódmego gola zdobytego przez Lionela Messiego w mundialowym meczu argentyński gwiazdor będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o wtorkowym występie w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej.

"Albicelestes" zagrają w sobotę z Meksykiem, a z Polską zmierzą się 30 listopada.