Musisz załatwić sprawę urzędową? Zrób to BEZPIECZNIE bez wychodzenia z domu!

Artykuł sponsorowany
Ogłoszony w całym kraju, z powodu koronawirusa, stan epidemii powoduje, że naszą aktywność w różnych obszarach społecznych staramy się kierować do internetu. Także w sytuacji, kiedy musimy załatwić ważne sprawy urzędowe mamy prawo skorzystać z nowoczesnych technologii i w większości przypadków zrobić to bez wychodzenia z domu! W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Używaj ePUAP

Załatwianie spraw urzędowych przez internet umożliwia bezpłatna platforma ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej). Jest to miejsce, gdzie w przestrzeni internetowej są udostępniane usługi publiczne. Co ważne, w tym przypadku nie ograniczają nas godziny pracy urzędu, więc swoje sprawy możemy załatwiać w wybrany przez siebie dzień i o dowolnej porze.

W ten sposób możemy załatwić sprawę w Urzędzie Stanu Cywilnego, Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a także w urzędzie miasta lub gminy. Potrzebujesz uzyskać zaświadczenie, odpis lub złożyć wniosek? Również te czynności możemy zrobić szybko i wygodnie poprzez ePUAP.

Więcej o ePUAP:

https://www.gov.pl/web/gov/zalatwiaj-sprawy-urzedowe-przez-internet-na-epuap

Podpis przez profil zaufany

Składając przez ePUAP wniosek w konkretnej sprawie nie musisz także martwić się o kwestię podpisu. Jest on realizowany przy wykorzystaniu tzw. PROFILU ZAUFANEGO. To nic innego jak środek identyfikacji elektronicznej, który umożliwia złożenie podpisu zaufanego, który - co warto podkreślić - nie jest podpisem elektronicznym.

Profil zaufany pozwala na identyfikację danego posiadacza usług publicznych w internecie poprzez takie dane jak: imiona, nazwisko, data urodzenia i pesel. Warto podkreślić, że profil zaufany został zabezpieczony w taki sposób, aby nikt poza właścicielem nie miał możliwości korzystania z niego.

Więcej o profilu zaufanym:

https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany

Dlaczego warto przez internet?

Odpowiedź jest prosta. W sytuacji stanu epidemii koronawirusa i wielu ograniczeń jakie, w trosce o nasze zdrowie i życie, zostały wprowadzone przez władze państwowe, nie tylko warto, ale trzeba korzystać z platformy ePUAP w celu załatwienia spraw urzędowych.

Pamiętaj, że dzięki ePUAP:

● załatwisz wiele spraw w różnych urzędach,

● sprawdzisz na bieżąco statusy spraw i wniosków,

● odbierzesz i wyślesz urzędową korespondencję.

źródło: gov.pl

Lokalizacje Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, Poradnictwa Obywatelskiego i Mediacje w Powiecie Dębickim:

I. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda:

1. Urząd Miasta i Gminy Pilzno, ul. Rynek 6, lok 17, poniedziałek, środa, piątek w godz.: 7.30-11.30 i wtorek, czwartek w godz.:8.00-12.00

II. Pozostałe punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji:

1. Starostwo Powiatowe w Dębicy, ul. Parkowa 28, lok 409 (IV piętro), poniedziałek - piątek w godz.: 9.00-13.00

2. Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, ul. 20-tego Czerwca 4 lokal biurowy, parter wejście od parku, poniedziałek - piątek w godz.: 9.00-13.00

3. Budynek Posterunku Policji w Czarnej, ul. Konarskiego 27, poniedziałek – piątek godz.: 9.00-13.00

III. Punkt pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji:

1. Dworek w Żyrakowie, Żyraków 123A, poniedziałek - piątek w godz.: 8.00-12.00

Harmonogram pracy punktów na terenie Powiatu Dębickiego dostępny również na stronie: http://powiatdebicki.pl/pro_debicki/zasoby/files/20-01/wykaz-npp-2020.pdf

Z nieodpłatnej pomocy skorzystać może każda osoba fizyczna, po podpisaniu w punkcie pomocy oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Kobiecie, która jest w ciąży udzielanie pomocy prawnej odbywa się poza kolejnością.

Rejestracja na wizyty

w celu uzyskania pomocy w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy dokonać wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja na wizyty odbywa się pod numerem telefonu: 690 901 136, w poniedziałek - piątek w godz. 8.00–11.00;

„Projekt finansowany z budżetu państwa, realizowany przez Powiat Dębicki”

Dodaj ogłoszenie