Na drodze ekspresowej S19 Rzeszów - Lublin prace postępują bardzo szybko [ZDJĘCIA]

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, budowa drogi S19 w kierunku Lublina przebiega zgodnie z planem. Na części powstających odcinków drogowcy układają już asfalt. Archiwum GDDKiA
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, budowa drogi S19 w kierunku Lublina przebiega zgodnie z planem. Na części powstających odcinków drogowcy układają już asfalt.

Odcinek Lasy Janowskie - Zdziary (długość 9,3 km)

Wykonawca w ubiegłym tygodniu prowadził prace związane z wykonywaniem nasypu (23 tys. m3) i wykopu (28 tys. m3) w pasie drogowym S19. Wykonano również podbudowę zasadniczą drogi. Wykonano także sporo prac przy zbrojeniu mostów.

Odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem (długość 9 km)

W ubiegłym tygodniu drogowcy wykonywali nasypy w pasie drogowym. Wykonano odcinek próbny warstwy wiążącej nawierzchni. Trwają prace przy betonowaniu na moście nad Sanem w ciągu S19.

Odcinek Rudnik nad Sanem - Nisko Południe (długość 6 km)

Trwa budowa nasypów, na drodze wykonano także warstwę wiążącą z betonu asfaltowego. Trwa budowa wiaduktu nad DK 77 w rejonie Rudnika nad Sanem. Wykonano zbrojenie na wiadukcie w ciągu drogi ekspresowej S19 nad drogą leśną oraz linią kolejową Lublin - Przeworsk. Drogowcy pracują ponadto przy budowie przejść dla zwierząt.

Odcinek Nisko Płd. – Podgórze (długość 11,5 km)

Trwają prace związane z układaniem kolejnych warstw konstrukcyjnych drogi ekspresowej S19 - podbudowy z kruszywa łamanego, a także podbudowy i warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz warstwy mrozoochronnej. Prowadzono też prace związane z oczyszczeniem i skropieniem poszczególnych warstw konstrukcyjnych ulepszonych.

Ponadto prowadzono prace przy odhumusowaniu terenu, plantowaniu i umacnianiu skarp oraz rowów drogowych, a także wykonano blisko 1000 m drenażu drogowego w pasie rozdziału drogi ekspresowej S19. W zakresie robót ziemnych rozpoczęto też humusowanie terenów płaskich na obszarze MOP III Podgórze.

Odcinek Podgórze – Kamień (długość 10,5 km)

Wykonawca w ostatnim tygodniu kontynuował prace związane z układaniem kolejnych warstw konstrukcyjnych drogi - podbudowy zasadniczej oraz warstwy mrozoochronnej. W zakresie robót ziemnych wykonano 39 tys. m3 nasypów oraz 7 100 m3 wykopów drogowych, prowadzono prace przy odhumusowaniu terenu, a także rozpoczęto humusowanie skarp i nasypów.

Ponadto prowadzono prace przy uszczelnianiu rowów geomembraną i wykonaniu ścieku drogowego trójkątnego, a także drenażu osłoniętego kruszywem i geowłókniną.

W zakresie branży mostowej, na przejściu dla zwierząt małych zlokalizowanym za węzłem Jeżowe, drogowcy kontynuowali montaż zbrojenia i deskowania poprzecznic kolejnych podpór, a także ich betonowanie.

Ponadto, kontynuowano montaż zbrojenia i deskowania oraz betonowanie fundamentów i filarów kolejnej podpory wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej nad DW861 – węzeł Jeżowe oraz korpusu przyczółka następnej podpory wiaduktu 28WS w ciągu drogi ekspresowej, zlokalizowanego nad drogą gminną nr 002308R.

Wykonano też platformę roboczą pod posadowienie obiektu - przejścia dla zwierząt małych zlokalizowanego w gminie Jeżowe.

Wielkie inwestycje drogowe w Rzeszowie. Takie plany ma miasto [FOTO]

S19 odc. Kamień – Sokołów Młp. Płn. (długość 7,9 km)

Wykonawca w ostatnim tygodniu kontynuował roboty ziemne w zakresie nasypów i wykopów drogowych na obszarze trasy S19 i węzła Kamień. Ponadto, prowadzono prace związane z układaniem krawężników betonowych i wykonaniem podbudowy zasadniczej w ramach budowy ronda w ciągu DK19. Wykonano też podbudowę zasadniczą na odcinku ok. 200 metrów przebudowywanej drogi krajowej.

W zakresie branży mostowej, trwają prace przy betonowaniu podpór wiaduktu w ciągu DK19, przebiegającego nad drogą ekspresową S19 – węzeł Sokołów Małopolski Północ oraz wiaduktu w ciągu drogi gminnej, przebiegającego nad drogą ekspresową S19 zlokalizowanego w gminie Sokołów Małopolski.


ZOBACZ TEŻ: Na rondzie Pobitno w Rzeszowie powstanie tunel [WIDEO]

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie