- Codziennie obserwujemy przyrost chorych - mówi Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.
- Najwięcej, bo około 50 pacjentów przebywa w Centrum Medycznym w Łańcucie. Po kilkanaście osób trafiło do pozostałych szpitali z oddziałami zakaźnymi.
A co ze Szpitalem Tymczasowym, który powstał w nowym skrzydle placówki MSWiA w Rzeszowie? Nadal jest "covidowym"?
- Szpital Tymczasowy cały czas funkcjonuje jako placówka przyjmująca chorych z Covid -19 i tam też przebywa część chorych. Nawet na chwilę nie przestał pełnić takiej roli
- wyjaśnia rzecznik wojewody.
- Gdybyśmy zawiesili jego funkcjonowanie, prawdopodobnie byłby już adaptowany pod swoje pierwotne przeznaczenie.
Przypomnijmy. Pierwotnie plan był taki, że miała tu zostać przeniesiona część oddziałów ze starego budynku placówki. Miały tu funkcjonować - i tak się stanie w przyszłości - oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym, chirurgia z ortopedią oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, odciążający SOR w szpitalu przy Lwowskiej.
Michał Mielniczuk dodaje, że jeśli oczywiście będzie taka potrzeba, to wzorem poprzednich fal zachorowań, wojewoda w porozumieniu z dyrektorami szpitali na pewno będzie zwiększać bazę łóżkową dla pacjentów z Covid -19.
- Tak, aby wszystkie osoby wymagające leczenia znalazły pomoc - uspokaja.
Dziś w kraju mamy 652 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Podkarpacie z 60 nowymi przypadkami jest w niechlubnej, pierwszej trójce, po lubelskim (86) i mazowieckim (86). Niestety, zmarły u nas 2 osoby: jedna z chorobami współistniejącymi i Covid-19, a druga wyłącznie na Covid-19. Na kwarantannie przebywa 2434 osób.
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?