Na pożegnanie 4. ligi Piast zremisował na wyjeździe z Legionem Pilzno. Dwa niewykorzystane rzuty karne

DS
Legion Pilzno zostaje w 4. lidze na kolejny sezon
Legion Pilzno zostaje w 4. lidze na kolejny sezon Tomasz Strzębała
W meczu 38., ostatniej kolejki 4. ligi Legion Pilzno zremisował u siebie 1:1 z Piastem Tuczempy. Trener Legionu po zapewnieniu tydzień temu utrzymania dał szansę zawodnikom drugiego szeregu. Piast po 12 latach spędzonych na boiskach III i IV ligowych spada do jarosławskiej okręgówki.

Początek to trzy strzały gości, lecz żaden z nich nie zagroził poważnie bramce Maziarka. W 19. minucie główny rozjemca wskazał na 11 metr po faulu na Miłoszu Burasie. Goście protestowali, uważając, że faul miał miejsce przed linią pola karnego, lecz po naradzie z sędzią asystentem Kolbusz podtrzymał decyzję. Do piłki podszedł Łukasz Czyjt, a piłka po jego strzale wylądowała na słupku.

W 35. minucie Miłosz Chmura dostał podanie z środka pola, ograł obrońców w polu karnym i oddał strzał na bramkę Bandury, który zdołał obronić pierwsze uderzenie, ale przy dobitce był bezradny. W 56. minucie przyjezdnym udało się doprowadzić do wyrównania; piłka po strzale Damiana Buczkowskiego odbiła się od poprzeczki, następnie od pleców bramkarza i wpadła do bramki.

W 72. minucie w polu karnym faulowany był, chwilę wcześniej wpuszczony na boisko, Jakub Turczyn. Oleksander Bandura dobrze wyczuł intencje Tomasza Barycza i wybronił jedenastkę. Do końca spotkania obie drużyny nie potrafiły przychylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, pomimo kilku sytuacji podbramkowych.

Legion Pilzno – Piast Tuczempy 1:1 (1:0)