NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Na produkcji dinozaurów da się zarobić

  Na produkcji dinozaurów da się zarobić

  Wojciech Tatara

  Nowiny

  Nowiny

  Na produkcji dinozaurów da się zarobić
  Firma Adama Boceka buduje naturalnej wielkości dinozaury. Gady wyglądają jak żywe. Klientów nie brakuje.
  Na produkcji dinozaurów da się zarobić

  Firma pana Adama zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów betonowych, budową ogrodzeń i usługami związanymi z budownictwem. Dinozaury to dodatkowy asortyment. W ciągu kilku lat działalności firma z Domaradza wyprodukowała już kilkadziesiąt egzemplarzy zwierzaków sprzed milionów lat. Począwszy od kilkuset kilogramowych pterodaktyli, a skończywszy na 4,5-tonowym tyranozaurze.

  Dinozaur dla Owsiaka

  Na pomysł produkcji dinozaurów pan Adam wpadł przypadkowo.

  - Chcieliśmy wykonać i przekazać Jurkowi Owsiakowi ciekawą rzecz, która mogłaby zostać zlicytowana podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - mówi Adam Bocek.

  - Padła propozycja, aby przygotować naturalnych rozmiarów makietę dinozaura. To był strzał w dziesiątkę. Model cieszył się dużym zainteresowaniem wśród licytujących.

  Po finale WOSP do firmy z Domaradza zgłosił się właściciel parku Karłów w Kotlinie Kłodzkiej. Zamówił kilka sztuk, które teraz są u niego atrakcją turystyczną.

  W naszym regionie dinozaury z Domaradza można spotkać np. w Krośnie przy centrum zabaw dla dzieci "Fikoland".

  Każdy gad jest inny

  Do zbudowania dinozaura potrzeba kilkaset kilogramów stali, z której powstaje konstrukcja. Następnie wszystko obkładne jest siatką, na którą kładzie się masę mrozoodporną. Na samym końcu następuje kosmetyka, czyli malowanie i dopracowywanie szczegółów.

  Zbudowanie jednego dinozuara zajmuje około miesiąca. Cena takiego gada zależy od ilości materiałów, które zostały wykorzystane do jego produkcji. Najtańsze kosztują ok. 1,5 tys. zł.

  - Dinozaury budujemy najczęściej w trójkę. Pomaga mi córka, czasami syn i jedna z młodych pracowniczek, która ma zacięcie artystyczne - opowiada A. Bocek.

  Dzięki temu, że dinozaury są robione ręcznie i pojedynczo, każdy jest inny oryginalny. Dlatego odbiorca ma pewność, że drugiego takiego samego nigdzie nie znajdzie. Panu Adamowi marzy się stworzenie krainy strachów w Domaradzu.
  - Mam trochę ziemi przy krajowej dziewiątce, rekwizyty mogę zbudować. Czekam tylko na kogoś, kto zechce dołożyć do tej inwestycji - kończy pan Adam.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo