NOWINY24
  POLECAMY

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Czy takie zimy to już przeszłość? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]
  • Najwyższa emerytura w Jaśle. Trudno uwierzyć w kwotę
  • Studniówki 2020. Najciekawsze sukienki

  Na rowerach do Rzymu

  Na rowerach do Rzymu

  JAROMIR KWIATKOWSKI

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Pielgrzymi są zachwyceni jedzeniem, które przygotowuje kucharz Eugeniusz Szela.

  Pielgrzymi są zachwyceni jedzeniem, które przygotowuje kucharz Eugeniusz Szela. ©TADEUSZ POźNIAK

  Uczestnicy IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej Rzeszów-Rzym, którzy wyruszyli na trasę w piątek rano, przejechali już ok. 280 km. W niedzielę wieczorem dotarli do Rimavskiej Soboty na Słowacji. Nastroje wśród rowerzystów są bardzo dobre.
  Pielgrzymi są zachwyceni jedzeniem, które przygotowuje kucharz Eugeniusz Szela.

  Pielgrzymi są zachwyceni jedzeniem, które przygotowuje kucharz Eugeniusz Szela. ©TADEUSZ POźNIAK

  W wyprawie uczestniczy 80 kolarzy-pielgrzymów (w tym 10 kobiet). Podróżują w 15-osobowych grupach. Reprezentują całą Polskę: od Koszalina przez Poznań, Wrocław, Warszawę, Rzeszów do Bieszczadów. Mają do przejechania 1980 km. Grupę prowadzi - tak jak w poprzednich latach - ks. Mariusz Nowak z Sokołowa Młp. Pielgrzymom towarzyszy ponad 20 osób obsługi: opieka medyczna, techniczna, kucharz.
  - Nastroje w grupie są rewelacyjne - powiedziała nam w niedzielę Katarzyna Kolbusz, rzecznik prasowy wyprawy. - Pielgrzymi już się zintegrowali. Nie ma słabych osób, grupy docierają w całości na kolejne postoje.
  W piątek po południu na przejściu granicznym w Barwinku witał rowerzystów Wojciech Biliński, konsul w Bratysławie. On to załatwił, że grupa jest przez całą Słowację eskortowana przez policję, co umożliwia sprawniejsze przemieszczanie się.
  Nie było jak dotąd poważniejszych kolizji, choć serwis techniczny ma pełne ręce roboty. Po pierwszym sdniu pielgrzymki Tomek Jędrzejczyk, serwisant, jeszcze po północy usuwał drobne usterki w rowerach. Szósty, trzynasty i piętnasty dzień pielgrzymki będą wolne. Pielgrzymi zwiedzą wtedy Bratysławę, Wenecję i Asyż. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki będzie udział w audiencji Jana Pawła II i zwiedzanie Rzymu. Powrót do Polski - 10 sierpnia.
  Organizatorzy: parafia św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Młp. oraz Katolicki Klub Sportowy Alpin im. Jana Pawła II w Rzeszowie. Partnerzy: Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sokołowie Młp., przewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Wiesław Nykiel.
  Sponsorzy: Zakłady Mięsne "Janipek" w Trzebownisku, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Autonika Holding SA, Urząd Miasta Rzeszowa.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo