Biomedycyna eksperymentalna - ta specjalność ma dostarczyć wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje komórka ludzka i bakteryjna na poziomie materiału genetycznego oraz białka, wiedzy dotyczącej najnowszych metod stosowanych w biologii molekularnej, zgodnie ze standardami światowymi. Obejmuje przedmioty: hodowla komórek i tkanek, organizmy modelowe w badaniach przedklinicznych, biologia komórki nowotworowej, diagnostyka molekularna, medycyna regeneracyjna z elementami biologii starzenia, biotechnologia farmaceutyczna i kosmetologiczna, nanotechnologia medyczna.
Z kolei na specjalności monitorowanie i koordynacja badań klinicznych przedmioty przedstawiają zasady prowadzenia i zarządzania badaniem klinicznym, „Good Clinical Practice” w badaniu klinicznym, wiedzę dotyczącą dokumentacji w badaniu klinicznym oraz szczegółową wiedzę w zakresie prawnych i etycznych regulacji. To: monitorowanie i koordynacja badań klinicznych, dokumentacja w badaniach klinicznych, zarządzanie badaniem klinicznym, aspekty prawne prowadzenia badań klinicznych, aspekty etyczne prowadzenia badań klinicznych, systemy elektroniczne i zarządzanie danymi w badaniach klinicznych, audyt w badaniach klinicznych.
Nowy kierunek trwa 6 semestrów (3 lata) i jest prowadzony stacjonarnie.
Partnerem dla kierunku biomedycyna została ICN Polfa S.A. Pozwoli to na prowadzenie przez specjalistów wybranych zajęć ze studentami, udział pracowników firmy w przeglądzie i aktualizacji efektów uczenia i programów studiów, a także na przyjmowanie studentów na praktyki (i/lub staże). Współpraca polegać będzie również na organizacji warsztatów, szkoleń i prowadzeniu wspólnej działalności naukowo – badawczej.
- Zarówno biomedycyna, jak i rynek badań klinicznych, w wyniku najnowszych regulacji prawnych staną się niedługo otwarte na inwestorów z zagranicy. Prognozowanym efektem tych działań ma być zwiększenie inwestycji firm zagranicznych na polskim rynku medycznym, a tym samym potrzebni będą wykwalifikowani, dobrze przygotowani pracownicy. Poszukiwani na rynku pracy absolwenci kierunków biomedycznych powinni posiadać nie tylko wiedzę i umiejętności, ale również zdobywać potwierdzające tę wiedzę certyfikaty takie, jak na przykład certyfikat Good Clinical Practice. Perspektywy zatrudnienia dla absolwentów biomedycyna są bardzo obiecujące, a systematyczny rozwój przemysłu farmaceutycznego daje młodym ludziom rozpoczynającym swoją karierę zawodową możliwości rozwoju – mówi Tadeusz Pietrasz, prezes zarządu ICN Polfa S.A.
Wspomnienia Polaków związane z powrotem do szkoły - sonda
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?