Lekkoatletyka > Biegali pół doby

(jak)

Zbigniew Malinowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kołobrzegu zajął siódme miejsce w 10. Miedzynarodowym Rudzkim Biegu 12-godzinnym w Rudzie Śląskiej. W ciągu 12 godzin kołobrzeżanin pokonał dystans 129 km i 768 m. Zwyciężył Piotr Kuryło (JW Ślepsk), drugi zawodnik ubiegłorocznego Spartathlonu. Kuryło przebiegł 140 km i 390 m. W sumie powyżej 130 km pokonało sześciu najwyżej sklasyfikowanych supermaratończyków. Na czternastej pozycji uplasował się Wojciech Pismenko (Agnes Świdwin) z wynikiem 116 km i 232 m. W sumie w tegorocznym biegu 12-godzinnym wystartowało 57 zawodników.