Naaareszcie

sport
atakuje Marcin Rzegocki. Broni najwyższy na parkiecie Bartosz Lewandowski (z prawej). Jerzy Mielniczuk
Była to udana runda dla naszych I-ligowców. Siarka Tarnobrzeg nareszcie odniosła zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Pogoń Rudę Śląską. Była to druga wygrana siarkowców w tym sezonie. Natomiast Stal Stalowa Wola poradziła sobie z zespołem z Kozienic.

STAL STALOWA WOLA - SMS KOZIENICE 100:91 (25:20, 20:21, 29:26, 26:24)

STAL: Ożóg 33, Pydych 21 (2x3), Miller 11, Grzyb 9, Bieleń 2 oraz Jagódka 18 (1x3), Rzegocki 6, Szewczyk 0, Szczytyński 0.
SMS: Malesa 37 (5x3), Chyliński 14 (1x3), Magdziarz 9 (3x3), Gabiński 6, Wiklik 4 oraz Ochońko 9, Wołoszyn 4, Dutkiewicz 3 (1x3), Mysłowiecki 2, Lewandowski 2, Obrzut 0.
Sędziowali: Marek Mojka (Wrocław) i Marcin Koralewski (Poznań). Widzów 700.
Stalowcom "nie leży" młodzież z Kozienic. Każdy pojedynek jest męczarnią z dużą ilością błędów. Nigdy nie ma mowy o zagrożeniu wyniku, ale i wielkiego besketu nikt w takich spotkaniach się nie spodziewa.
W sobotę do hali przy ul. Hutniczej kibice przyszli zobaczyć jak w Kozienicach sprawują się dwaj stalowowolanie: Bartek Wołoszyn i Michał Gabiński. Bardziej publice chciał pokazać się Gabiński, ale na szczęście dla Stali nie miał dobrze ustawionego celownika. Wołoszyn celownik miał dobry, ale nie wypracowywał sobie sytuacji rzutowych. Niespodzianką dla kibiców było pojawienie się na parkiecie pod koniec pierwszej kwarty Jacka Jagódki. Po kontuzji Jagódka zagrał dopiero pierwszy mecz w sezonie, ale powrót do gry miał bardzo udany.
W całym meczu gościom tylko raz udało się doścignąć stalowców. Było to w 19. min., kiedy to po "trójce" Malesy zrobiło się 41:41. Zaraz jednak takim samym rzutem popisał się Pydych i do przerwy było 44:41. W trzeciej kwarcie szalał wysoki Paweł Malesa, jednakże koledzy nie nadążali z asystami i Ożóg miał okazję do zbiórek (13 w całym meczu!). Setkę rzutami osobistymi osiągnął Jagódka, a chwilę po nim Malesa, również osobistymi, ustalił wynik meczu.
JERZY MIELNICZUK

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - SIARKA TARNOBRZEG 78:87 (23:22, 16:22, 16:17, 23:26)

POGOŃ: Pustelnik 12 (1x3), Paszowski 8, Janus 18, Morawiec 17 (3x3), Milewski 5 oraz Kuczera 0, Szczypka 7 (1x3), Celiński 11 (1X3).
SIARKA: Polek 0, Peciak 6, Malcherczyk 17 (2x3), Szeib 9 (1x3), Włodarczyk 17 oraz Kowalewski 2, Krupa 28, Papka 0, Rynkiewicz 8.
Sędziowali Adrian Lis (Gdynia) i Mariusz Godek (Lublin). Widzów 400.
Po sześciu kolejnych porażkach koszykarze Siarki sięgnęli nareszcie po zwycięstwo. Cenne tym bardziej, że odniesione na boisku przeciwnika.
Goście pokazali wreszcie na co ich stać. Wprawdzie przytrafiały im się jeszcze przestoje, ale na szczęście krótkie i miejscowi nie byli w stanie ich wykorzystać na tyle, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Zaciętą pierwszą kwartę wygrali różnicą jednego punktu koszykarze Pogoni. Jednak w kolejnych górą już byli mądrze grający siarkowcy. Dobre dyspozycja rzutowa Bartosza Krupy, wspomaganego przez Marcina Malcherczyka i Tomasza Włodarczyka zrobiły swoje. Wprawdzie na dwie minuty przed końcem meczu, w czasie chwilowego przestoju tarnobrzeżan, gospodarzom udało się zmniejszyć dystans do Siarki z 10 (75:65) do 6 pkt. (77:71), ale końcówka ponownie należała do przyjezdnych, którzy w tym okresie bezbłędnie trafiali z rzutów wolnych.roy
Kotwica Kołobrzeg - Viking Gdynia 94:62 (28:9, 27:14, 12:16, 24:19) Walczuk 37, Gibalski 14, Kukuczka 12 - Malczyk 15, Kobiela 11.
Turów Zgorzelec - Zastal Zielona Góra 102:92 (30:26, 26:22, 17:16, 13:3) Skowroński 23, Mordzak 20, Czerwonka 16 - Witos 23, Chodkiewicz 21, Molenda 11.
Polpharma Stargard Gdański - Basket Kwidzyn 80:68 (20:22, 19:10, 24:14, 17:22) Kukiełka 24, Rybczyński 17 - Andrzejewski 14, artyka 10, ancewicz 10.